Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy kicsit biztosabb infót...

Egy kicsit biztosabb infót tudna... valaki mondani Írországról?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm most volt kint 6 napig valami rokonánál,ezt mesélte nekem


"Írországban mindenki boldog az emberek szeretik egymást,a legrosszabb autó is hármas golf amúgy audi ,bmw, nagy autó van mindenkinek kis autó nem is nagyon van, biciklis se nagyon,gazdagság van. Ott nem is betegek az emberek max csak covid van semmi más. Írországban rendőrt se látni nincs bűnözés sem,ott az eső se úgy esik ahogy máshol nincs beborulva kisüt a nap szárad felfelé azonnal,nincs hideg a párát se érezni."


Szóval ez pontos leírás?



2022. okt. 20. 22:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
#20: akkor így semmi értelme a hasonlítgatásodnak.
2022. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

21/


A lényeg csak az volt azt mondta minden akár 4x is drágább mint itthon nálunk.

2022. okt. 23. 21:50
 23/30 anonim ***** válasza:

Az meg ugye megvan hogy atlagban 4x tobbet is keresnek?

Mellesleg sokminden ugyanannyiba kerül mint otthon. Peldaul az üzemanyag vagy alap élelmiszer. Es a minősége is jobb.

2022. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

22/ De ezt az állítást csak úgy van értelme vizsgálni, ha hasonló termékeket és hasonló beszerzési forrást nézel.

Ha a szupermarketes royal vodkát hasonlítod az étteremben kikért grey goose-hoz, abból semmi nem fog kiderülni.

2022. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

23/


Szerintem te félreértesz én nem állítottam semmit,tudom,hogy többet keresnek.Én csak leírtam az ismerősöm 6 nap tartózkodás után miket regélt.

2022. okt. 23. 23:21
 26/30 A kérdező kommentje:

24/


Azt mondta odakint a tesco is sokkal drágább.Lehet a vodkát egy pubban nézte mert arról is mondott valamit meg valami bolti ajándék vodkáról.

2022. okt. 23. 23:22
 27/30 A kérdező kommentje:

23/


A minőség talán de nem egészségesebb ott sem a bolti cucc.

2022. okt. 23. 23:23
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

10+ éve élek Írországban, ez is egy olyan ország, mint az összes többi. Vannak jó dolgok, vannak rosszak.

Nem mindenki boldog, de jóval vidámabbak az emberek, mint Mo-n. Pozitívabb a mentalitás, barátságosabbak, befogadók, becsületesek, jó fejek. Viszont van egy irtózatosan lusta "jólvanazúgy" mentalitás ami miatt semmi se működik igazáb, csak senkit se érdekel :D

Autóból van mindenféle, kicsi, nagy, régi, új, ütött-kopott, csili-vili. A legtöbb embernek van autója, de főleg azért, mert a tömegközlekedés egy katasztrófa vidéken és autó nélkül meg vagy lőve. Egyébként mivel a jobbkormányos autóknak kisebb a piaca, így elég olcsón lehet már normális járgányt venni.

Bringásból azért nincs sok, mert az utak nem megfelelőek a legtöbb helyen (keskenyek, beláthatatlan kanyarokkal, bicikliutat max Dublinban vagy Corkban találsz).

Betegek vannak itt is rengetegen, csak épp nincs ingyenes egészségügy és a háziorvos az influenzától a lábtörésig paracetamolt fog felírni 50 euróért + a gyógyszer ára, így a legtöbben otthon próbálják kikúrálni magukat. Az egészségügy minősége gyatra, itt is hónapokig vársz egy műtétre és az ellátás is szar lesz.

Rendőrt azért nem látni, mert alacsony a bűnözés, a rendőrökkel meg amúgy se mész sokra, eléggé erősítik a haszontalan sztereotípiát - a Gardai című film egy remek paródiája ennek.

Az eső valóban más, mert inkább szemerkél, mint szakad, a páratartalom miatt teljesen más a hőérzet. Egyébként sokkal kevésbé esős, mint amennyire mondják, de a tél nagyon hosszú, sötét és nyirkos, ez még engem is kikészít februárra :D

Az élelmiszer minősége viszont gyatra. Szinte mindent importálnak, a krumplin, káposztán, répán kívül szinte semminek sincs igazi zamata. Olcsóbb a kaja, mint Magyarországon, az alkohol és a cigaretta viszont sokkal drágább a magasabb adók miatt.

2022. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ostobaság. Az írek nem így gondolják.
2022. nov. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Hát ,az ámulattol megvakult a barátod!
2023. jan. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!