Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Óceánjáró hajón lehet tapaszta...

Óceánjáró hajón lehet tapasztalat nélkül dolgozni?

Figyelt kérdés

Jó az angol nyelvtudásom, és keveset dolgoztam már vendéglátásban. Viszont az annyira kevés volt, hogy egyáltalán nem mondanám magam rutinosnak. Körtálcával le tudom szedni az asztalokat(viszont evőeszközöket ejtek le), tudom, hogy kell kedvesnek lenni még a nagyon bunkó vendégekhez is, megy pár koktél keverése is, dolgoztam valamennyit bárban(ott csak ritkán kértek koktélt), viszont nincs meg az önbizalmam. Van, hogy látják az arcomon a rettegést. Volt, hogy olyan helyen kellett egy estét dolgoznom, ahol nem mondták el rendesen mit kell csinálni, és több nehezítő körülmény is volt, és majdnem pánikrohamot kaptam, nem tudtam mit csináljak. Élvezem amúgy nagyon ezt a fajta munkát, a sürgés-forgást, a vendégeket, kb. mindent benne, viszont ha rossz napom van, akkor nagyon béna tudok lenni szerintem. Szóval olyan kéne, ahol nem dobnak bele rögtön a mélyvízbe, és felvesznek ezek ellenére is. Nekem az is jó lenne, ha először mondjuk takarítónak, vagy konyhára vennének fel, ha más opció nincs.

Recepciós szakmám van egyébként, de arra a területre szinte biztos, hogy nem vesznek fel tapasztalat nélkül.



2022. nov. 1. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Célozd meg a mosogatást, aztán onnan csak feljebb van. Amúgy simán felvehetnek ha épp egy olyan körbe kerülsz interjúra ahol a többségnek még ennyi végzettsége és tapasztalata sincs. Haver nulla tapasztalattal lett pincér közepes angollal, de nagy mázlija volt.
2022. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Óceánjárón? Én hánynék az ilyen munkától.
2022. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Ne is tervezz ilyet, ma már nem éri meg. Keleteurópát leváltotta Thaiföld, de már nekik sem annyira jó az a fizu, amit ma ott megkap az ember.
2022. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Ismerősök mentek szobalánynak, takarítónak. Semmilyen tapasztalat nem kellett hozzá. Felszolgálónál viszont olyanokat vettek fel, akiknek az a végzettségük. Gondolom, volt miből válogatni.
2022. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy haverom, ő pont hajón báros. A végzettség ott sem volt elvárás, viszont a rutintalanság lehet a te hátrányod, javasolnám, hogy még egy pár évet dolgozz itthon. Mert ha jól dolgozol, akkor tökmindegy milyen papírod van, viszont egyre nincs idő, hogy ott tanítsanak be, hanem van 6-8 óra, megmutatnak mindent és onnantól önállóan nyomni kell.
2022. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én is ugy hallottam, hogy már Európai embernek nem éri meg. Főleg, ha nincs tapasztalatod.


Az Azsiaiak annyira összetartanak, hogy csak szívás az ottlét, mert a fehér ember lassan ki van közösítve. Kb, mint egy helyi maffia.


Én a helyedben a folyami hajon gondolkoznek, bar tudom, hogy nagyon vonzo a világ körbeutazása.

2022. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!