Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Új Zealandra telepedés az...

Új Zealandra telepedés az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés

Néhány év múlva a családommal szeretnénk Új Zealandra költözni. Nekem akkorra lesz egy MsC + BsC diplomám és egy szakmám, páromnak 2 szakképesítése. Édesanyám 60 év körüli lesz és habár rendelkezni fogunk tőkével, nem eléggel, ami az ottani nyugdíjhoz kell. Tovább jön velünk az akkora már középiskolás húgom is. Sokat nyomoztam, de nem tudom mi lenne a legjobb. Nyilván fel fogok keresni szakembert is ezzel kapcsolatban, azonban előtte mégis megkérdezném itt: ti mit gondoltok, mi lenne a legjobb visa opció a számára?

Számomra és a párom számára gyakorlatilag bármit lehetséges, mivel 26 év körüliek leszünk, tőkeerősen és nagy munkapotenciállal. Édesanyámnak nem lenne rossz, ha tudna dolgozni (bár saját házat tudunk majd venni), de mivel addigra fog múlni 59, ezért válik bonyolultá. Mi ketten is el tudjuk tartani őket, de ettől még neki is szüksége lenne vízumra...



2022. dec. 27. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Első lépésként talán le kéne tudni írni helyesen a vágyott ország nevét.
2022. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
New Zealandban pont rendszer van, kor, szakma, nyelvtudas szamit. Ennek utana kell nezned.
2022. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2. Köszönöm, igazából ennek már utána néztem eléggé, ennek során ütköztem problémába. Valójában ezért is a kérdés. 😊


#1. Első lépésként nem kellene felesleges és fellengző kommentárt hozzáfűzni, ha nem tudsz érdemben hozzátenni. Angolul New Zealand. Magyarul Új Zéland, de rosszul esik leírnom, mert minden valamire való nyelvben nem módosítják a hely eredeti nevét egy tetszőbbre. Többek között ezért is fogok kimenni, hogy kevesebb hasonló történettel találkozzak. És mielőtt valaki kioszt, tudom, máshol sincs kolbászból a kerítés, de kicsiny kis szerencsétlen országunknál sokkalta jobb helyek léteznek, sokkal jobb társadalmi berendezkedéssel.

2022. dec. 28. 10:19
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

#3

Még mindig nem sikerült helyesen leírni...

Sok sikert!

2022. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
@3 Vicces, hogy a magyar nevén nyígsz, mikor a tisztességes neve Aotearoa, mielőtt New Zealand lett meg a holland Abel Tasman nevezte el Nieuw Zeelandnak a holland országrészről.
2022. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Vízumot kaphatsz te és a házastársad, gyerekeid. Olyanról nem hallottam, hogy valaki viheti a tesóját és anyukáját, stb. J
2022. dec. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Ajánlom a [link] oldalt és az Ausztrália Új-Zéland kérdezz-felelek csoportot. Mi is itt nézelődtünk, tájékozódtunk, aztán a segítségükkel jöttünk ki.
2022. dec. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6. és 7. válaszoló: köszönöm, hetediknek különösen, akit a belinkelt oldalon találtam valakit, neki írtam. Petra nevű hölgyet adta nekem ki, remélem ő tud segíteni az ügyben. Parental vízum létezik egyébként, de azt csak akkor adható/kapható, ha már rezidens vagy állampolgári kártyád van x (3-4 emlékeim szerint) éve.


#4-5. Pont nem érdekeltek. A kérdés lényege nem a magyar nyelvtan, de köszönöm a tök fölösleges okfejtést. Továbbra is azt tudom mondani, az eredeti (<<angol>>) neve nem ez. Ugyanannyi értelmét látom, mint az angol királyi család tagjainak nevét lefordítgani. Charles nem Károly és Elizabeth nem Erzsébet. Ugyanúgy Új (New) Zealand sem lesz "Zéland". Kötőjellel sem. Ennyi erővel angolul lehete közdvelt tavunk Bala-ton, Oroszlány pedig Russian girl.

2022. dec. 29. 09:23
 9/15 anonim válasza:

Petra segített nekünk is, jó választás volt! Sok sikert!


A mentalitás itt teljesen más, most még a magyarban vagy, ahol mindenki piszkál, kritizál és hogy még pontosabb legyek baszogat, de itt kint teljesen más a stílus. Mindenki nagyon (nagyon!) kedves, udvarias, támogató, tényleg egy teljesen más világ.

2022. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ennek nagyon örülök, ez feldobta a napomat! :)


Őszintén, leginkább a mentalitás az, amit miatt nagyon megtetszett az ország, nem mellesleg a természeti szépségei.


Ha szabad kérdeznem, mennyi ideje éltek kint?

2022. dec. 29. 09:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!