Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megéri elmenni 1napos városnéz...

Megéri elmenni 1napos városnézésre,Rómába,Párizsba,stb..?

Figyelt kérdés
Reggel oda,este vissza repülővel.
2023. febr. 18. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Az utazás eleve elviszi a fél napodat vagy még többet. Szerinted mit tudnál meglátogatni ilyen kevés idő alatt? Rohanás lenne az egész nap, nem tudnál beülni egy jót kávézni, ebédelni, semmi értelme így. Minimum egy hétvégét szánj rá, péntek reggeli indulással.
2023. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer próbáltam ilyet, már ott kezdődött, hogy a reggel 6 órás géphez 4-4:30-ra ki kellett érni, amihez 3:30 körül kellett elindulni, tehát “felkeltem” kb 2:30-kor, pontosabban le sem tudtam feküdni. Szóval már hullafáradtan érkeztem, ami az egész napra rányomta a bélyegét. Hagytam is a francba, nekem nem élvezet az, hogy végigrohanjak a látnivalókon, azt is éber kómában.

Nekem személy szerint nem éri meg, de ha neked jó az alvókád és bírod energiával, lehet, tök jó élmény lesz.

2023. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Flagstaff ***** válasza:
97%
Szerintem nem. Irtó nagy város mindkettő, egy nap alatt a repteret meg a pályaudvart fogod látni belőlük kb. Esetleg Párizsban az Eiffel-tornyot, messziről.
2023. febr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ahova elég 1 nap, de Róma és Párizs pont nem ilyen.
2023. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

én 4 napig voltam párizsba és a lábam lejártam ez idő alatt.

kb 2 óra a repülés oda, fél nap alatt nem sok mindent tudsz rendesen megnézni.

De természetesen, ha csak pár dolog érdekel beleférhet.

2023. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Értelmes embernek ez meg sem fordul a fejében.
2023. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát én az 50. szuletesnapomon Párizsba fogok menni. Reggel felülök a Thalysra, érkezés után elsetalok az Eifrel toronyhoz, iszom egy kávét, aztán az esti vonattal megyek haza.

Nem, valóban nem városnézés, de évek óta ezt tervezem és nekem így lesz tökéletes. Városnézésre nyilván kevés egy nap.

2023. febr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
1 napos városnézésre Bécsbe vagy Pozsonyba érdemes menni. Párizs és Róma olyan jelentőségű helyek, hogy egy nap alatt nem látsz belőlük semmit. Ráadásul nem is lehet nyugodtan nézelődni úgy, hogy állandóan azt kell lesni, hogy mikor kell elindulni a repülőtérre.
2023. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézd, én voltam már Pekingben hosszú hétvégézni, de azért őszintén szólva nem ajánlom az ilyen feszített tempójú városnézéseket, mert nem adnak lehetőséget megismerni sem a várost, sem az embereket, sem a kultúrát vagy a gasztronómiát.
2023. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi voltunk így Bergamoban. Annak ugye van egy pici belvárosa, busszal kb 20 percre a reptértől, tehát ilyen szempontból ideális, pont elég volt rá egy nap. Viszont nagyságrendileg kb 24 órát voltunk ébren egyhuzamban. Egyszeri élménynek elment, de eszünkben sincs megismételni :).

Róma, Párizs, ezekre kevés egy nap, meg ki tudja van-e egyáltalán úgy gép, hogy reggel mész és este jössz.

2023. febr. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!