Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen jelenleg a papír alapú...

Milyen jelenleg a papír alapú térképek helyzete?

Figyelt kérdés

Gyártják még őket nagyüzemben? Van valamiféle kereslet vagy az elektronikus eszközök teljesen átadták őket a múltnak?


A közelmúltban jártam egy nyíregyházi térképboltban, ahol hatalmas volt a választék, onnan távoli kisvárosok, sőt falvaknak is lehetett kapni térképét a megyei, külföldi térképek, atlaszok mellett, meglehetősen olcsón.


Viszont megfigyeltem, hogy a kínálat jelentős része igen elavult, legkésőbb a 2000-es évtized közepén adták ki őket.


Ma mennyire mennek a térképek?


2023. márc. 7. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs számottevő csökkenés a keresletben, és több nagy hazai cég is van, amelyik készíti őket. Az új kiadások periódusa sem lett nagyobb. Az kétségtelen, hogy a gyorsan frissülő online térképekkel nem tudnak versenyezni, nem is törekszenek rá.
2023. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 NTBS ***** válasza:
Van rájuk igény.
2023. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ki vásárolja ezeket? Kinek van szüksége rá?
2023. márc. 7. 22:18
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Szkeptiszt, talán kis gúnyt us érzek.

Mindazok, akik számára a mikroelektronika nem olyan mint a narkó, pont megfelelő.

Rendszeresen veszek részt gyalogtúrákon, teljesítménytúrákon.

Outdoor GPS-t elvétve látok csak.

Városlátogató turisták szoktak papírtérképpel a kézben nézelődni.

Autós utazáskor is hasznos. Én is mindig tartok a kocsiban. A GPS néha nagyon ostoba tud lenni. Persze az a dolga, csak mégis...

2023. márc. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szkepszist, csak sikerült elütnöm.
2023. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Térképstatisztikát készítesz, vagy használni akarod őket?


Egyébként egy bonyolult kérdés, gyakran láttam régebben térképekkel felszerelt turistákat (erdőben, hegyekben, városokban), akik tanácstalanul álltak, mert nem tudták használni. Azért gyakran utáltam a papírtérképeket, amikor esett vagy erősen fújt, és ki kellett volna teregetni.

Minden a hozzáálláson és tájékozódási képességen múlik. Nagyjából otthon megnézem a fő kontúrokat, akár egy napos túra, akár több hetes, közlekedést is igénylő körtúra. Ezzel ez a rész be is fejezve. Az igazi szükséglet ott kezdődik, mikor egy konkrét elágazáson kell dönteni, akár erdőben, akár nagyvárosi utcán. Ezekre néha nem elég a papírtérkép, mert nem a megfelelő felbontású. Az elektronikus térkép online változata ritkán jó, mert jellemzően akkor nem jön be, mikor nagyon kéne. De ma már kiváló, vektor alapú offline térképek vannak, akkorára nagyítom, amekkora szükséges, akkorára kicsinyítem, hogy a szükséges áttekintést kapjam. Ja és még egy apróság. Jellemzően egy egész ország tetszőleges méretezéssel, és ezred részéért egy, mondjuk város vagy országtérképnek.

2023. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!