Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Balin lehet kapni általunk...

Balin lehet kapni általunk megszokott ételeket is az éttermekben vagy csak helyi konyha van?

Figyelt kérdés

Pl lehet kapni sima sült csirkét, halfilét, vagy ilyen egyszerű ételeket? Hamburger, pizza, ilyesmi?:D

Nekem ezek a tengeri herkentyűs, szószos, sült rizsek nem igazán szimpik. Itthon már próbáltam párszor az ázsiai ételeket, de eddig csak a szecsuáni csirke jött be.


2023. márc. 24. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Nyugati üzletláncok (pl. Meki) vannak, nyugi.
2023. márc. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A magyar ázsiai büfé össze sem hasonlítható a valódi keleti konyhával. A másik, hogy a Szecsuan Kínában van, Bali meg Indonéziában, a két konyha pont olyan eltérő mint a francia és az olasz. Most nem meggyőzni akarlak, csak bátorítani, hogy pl. azok a szószos rizsek amiket említesz köszönőviszonyban sincsenek azzal amit itthon keményítős-cukros vízzel kevernek a büfében. Én mindenképp ajánlom, hogy próbáld ki!


Én pl. allergiás vagyok a tenger gyümölcseire és mindig megértettük egymást úgy hogy nem lett semmi bajom és nem csak rák van az étlapon.


Ha nagyon nem, pizza és hamburger is van. ;)

2023. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy eltérő a kettő, kóstoltam indonéz ételeket is, csak úgy egy pakkra vontam össze az ázsiai kosztot és nem lett a szívem csücske, csak a szecsuáni csirke.

De egyébként nekem magával a herkenytűkkel van bajom. Azokat bármiképp csinálják, képtelen vagyok megenni. A többit még esetleg megkóstolom.

Köszi a választ!

2023. márc. 25. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet. Van mindenféle nemzetközi gyorskaja cég (McD, AW, Wendy', KFC...) . De mindenben több a tartósitószer az éghajlat miatt. És a cukor is előfordul, érezhet ő helyi izléshez passzolóan még a nemzetközieknél is (pl Domino's Pizza).

Rengeteg olasz étterem is van, de ott is érdemesebb, olyan választani, ahol tényleg olasz szakács vagy a tulaj legalább. Grill, BBQ is rengeteg van. Helyi sült malac (babi guling) az alap.

2023. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van néhány. Keresni kell, de lehet találni, bár ezek a helyek már nem az olcsóbb kategóriába tartoznak. Mi például találtunk egy német éttermet is, rendszeresen ott ettünk rántotthúst sültkrumplival, mert én sem szeretem a keleti konyhát.
2023. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!