Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha külföldre szeretnék utazni...

Ha külföldre szeretnék utazni 1 hétvégét egy másik személlyel akinek meglepetés az egész de szeretnék biztositást kötni rá is meg magamra is akkor ahhoz kell a másik személy?

Figyelt kérdés
A történet a következő. Volt páromnak meg szeretném mutatni Lengyelországnak 1-2 nevezetességét. Ezt úgy terveztem, hogy pénteken indulunk szombaton ott vagyunk vasárnap pedig jövünk haza. Még mielőtt bárki beleállna volt páromnak ez ellen semmi kifogása nem lesz, annak ellenére, hogy nem tudja, hova megyünk. Az elmúlt fél évben Magyarország nyugati részét fedeztük fel de voltam Szlovákiában 3x és Ausztriában 1x csak úgy hirtelen felindulásból. Mivel ez több nap emiatt gondoltam biztositást kötni magamra és rá is (fogalmazzunk úgy, hogy amennyire kis kalandos életet élek épp elégé besz@ri vagyok, hogy mindenre is gondoljak. Emiatt gondoltam a biztositást. Mert lehetek én akármilyen jó sofőr, ha van 1 idióta aki nekünk jön akkor ott komoly gondok lehetnek)

2023. ápr. 4. 23:21
A kérdező szavazást indított:
Muszáj hozzá a másik fél is
Nem, egyedül is meg tudom kötni másnak
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a születési dátuma és a neve kell hozzá a legtöbb esetben, esetleg még az igazolványszáma. Online is meg tudod kötni pl. a biztositas.hu oldalon.
2023. ápr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell a másik személy hozzá.

De adok még egy őszinte jótanácsot: ne köss biztosítást. A vilgá nem egy vad vérgőzben áztatott hely, ahol minden sarkon rohammentő kell várjon.

Elmentek egyik nap, ott vagytok egy picit és hazajöttök.

Nem lesz semmi baj. És ne légy nyuszi.

2023. ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

2. Ilyen tanácsot ne adj! Bármikor történhet baleset, váratlan betegség, lopás stb. Tapasztalatból mondom, nem mindegy! A biztosítás nem egy jelentős összeg.

Kérdező! Legalább egy EU-s tb kártyát igényelj, az ingyenes. Arra jó, hogy mindent megkaphatsz azonos feltételekkel, mint a helyi, jelen esetben lengyel polgárok.


[link]

2023. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem olyan drága az a biztosítás, hogy ez dilemma legyen, ha már nagyságrendekkel többet költ az ember egy útra.
2023. ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Fogadjunk hogy neki sincs még új valakije :D

Amúgy tényleg nem rossz móka ez, én a volt nőmet Rómába vittem el hétvégére egy évvel a szakítás után, pár napra olyan volt mintha továbbra is együtt lettünk volna, még egy ágyban is aludtunk mert nem foglaltunk külön szobát.

És hát a kérdésre válaszolva: amikor utazási biztosítást kötök több főre online, csak a neveket és a főbb adatokat kell megadni, de azokat persze pontosan. Egyszerűbb utakhoz ahol nincsenek extrém körülmények, tevékenységek, valóban elég az EU-kártya.

2023. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Lengyelek hírhedten rossz sofőrök. Be vannak lassulva. És rossz a technikájuk.
2023. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

#6

Egyszer az életben azért elugorhatnál te is Lengyelországba, akkor nem írnál ekkora blődségeket. Semmivel sem rosszabb vagy jobb az autózási kultúra (no meg a "technikájuk", LOL) mint nálunk.

2023. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
Évekig éltem ott, de te egyszer tényleg elmehetnél, tetszene. Csak sztem te ne vezess XD.
2023. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Lehet és kell is kötni.
2023. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!