Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Lejárt személyivel átengednek...

Lejárt személyivel átengednek a határon?

Figyelt kérdés
Figyelmetlen voltam, elfelejtettem ellenőrizni, hogy mikor jár le és hétvégén utaznánk külföldre, de egy hónapja lejárt a személyim. Addig már nem tudok újat csináltatni. Átengednek vele? Mert végülis nem járt le olyan régen, azonosítható vagyok rajta.
2023. máj. 18. 07:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem engednek át.

Útleveled sincs?

Ha az sincs, azt plusz pénzért lehet igényelni 24 órán belül a kekkh ügyfélszolgálatán.

2023. máj. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor max megvárom őket a túloldalon. Ezért most nem csináltatnék útlevelet.
2023. máj. 18. 08:01
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy melyiken mennél. Mert ahol nincs határellenőrzés ott nem nézi a kutya se a személyidet.
2023. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha schengeni ovezetbe mesz, akkor nincs hatarellenorzes
2023. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Schengeni övezetben megúszhatod, de oda sem ajánlott érvényes okmányok nélkül utazni. Bármikor ellenőrizhetnek.

Pl. Szlovákiában jövő héttől ideiglenesen visszaállítják a határellenőrzést.

2023. máj. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Még Magyarországon belül is megbüntetnek ha egy igazoltatásnál kiderül, hogy lejárt a személyid. Nem engednek át.
2023. máj. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Pont Szlovákiába mennénk. De azért a híd magyar feléig elmehetek? (Esztergom) Azon szeretnének a gyerekek átsétálni. De akkor én megvárom őket ideát. Az apjuk meg átviszi őket. Fagyiznak és addig én leülök egy padon.
2023. máj. 18. 09:40
 8/18 anonim válasza:
Ma vagy legkésőbb holnap kormányhivatal és megcsinálják, bár kártyás személyid nem lesz de kapsz egy ideiglenes személyit (A4-es papír kinyomtatva) szerintem már az is elég.
2023. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Elsőként: Szlovákiába lejárt személyi igazolvánnyal nem léphetsz be.


De pár téves állítást helyre tennék.


Nem kötelező személyi igazolvány, hiánya miatt nem büntetnek. Érvényes útlevél, személyi igazolvány vagy jogosítvány egyike elegendő belföldön.


Az, hogy a határon nincs ellenőrzés az egy dolog. De az övezeten belül bárhol ellenőrizhetnek. Pécelen, Prágában, Milánóban, Varsóban, Tápiószentmártonban, bárhol.


Kérdező! Ideigleneset nem tudom, mennyi idő alatt készítenek el, de azzal is mehetsz a szlovákokhoz.


Van vagy két tucat európai ország, amelyek megegyeztek abban, hogy lejárt úti okmányt is elfogadnak némi korlátozással. Szlovákia pont nem ide tartozik.


Ha a hídon nincs ellenőrzés (előfordulhat), kicsi az esélye, hogy a városban „elkapnak”.


Kb. egy hónapja jártam Olaszországban. Kocsival mentünk. Egyikünknek egy évek óta lejárt jogsin kívül semmije sem volt. A hátáron ellenőrzést végző rendőrnek jó napja volt, mert így is engedte tovább.

De ez elég ritka.

2023. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Esztergomban átmehetsz a hídon, a túloldalt lesz az ellenőrzés amit beharangoztak. Ha meg nem lesz, akkor be is mehetsz párkányba.
2023. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!