Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szállás és utazás? Ha pl a...

Adathor kérdése:

Szállás és utazás? Ha pl a bookingon lefoglalok egy szállást külföldön, akkor abban nincs benne a repülőjegy? Ha nincs akkor azt nekem kell utánajárni? Van olyan oldal ahol egyszerre a kettőre is lehet keresni vagyis automatikusan dobja ki?

Figyelt kérdés

2023. júl. 24. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Ha lefoglalsz egy szállást, abban nincs benne a repülőjegy. Igen, vannak oldalak ahol a kettőt egyszerre mutatják, pl utazómajom is ilyen, ami megpróbál olcsókat mutatni.
2023. júl. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy nincs benne a repjegy. Hát nem tudja a Booking, hogy a foglaló ember honnan megy a szállásra. Meg az sem biztos, hogy a levegőben teszi meg az utat. Mehet valaki vonattal vagy autóval is. Nem kell nagy tudás ahhoz, hogy egy szállást és egy repűlőjegyet térben és időben összehozzon az ember.
2023. júl. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyival bonyolódik a történet, hogy meg kell mellé nyitni a ryanair vagy wizz air honlapját is, és rákeresni az úticélra meg a dátumra.
2023. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

A booking.com-on nincs benne a repjegy, viszont mondjuk a skyscanner.hu oldalon, ha repjegyre keresel, akkor dob fel szállásokat, amik lehet így csomagban olcsóbbak is.

De mielőtt jönne a következő kérdés, azt azért kalkuláld bele, hogy a szállás árában általában nincs benne az ellátás sem, max. a reggeli, és nem is mindenhol tudsz felárért sem kérni hozzá :)

2023. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
sőt, még a napernyő sincs benne
2023. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Jajj, most láttam, hogy te vagy a nagycsaládos is 3 gyerekkel a másik kérdésből.

Javaslom, hogy kérj segítséget valami gyakorlottabb utazótól (ismerősre gondolok, nem itt a gyakorin), mert 3 gyerekkel nem játék a külföldi bénázás.

Nem bántani akarlak, de van, akinek (még) nem való a saját szervezésű utazgatás, lehet jobban jártok egy irodával...

2023. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerűen hihetetlen, hogy a Bookingnál egy szoba árában nincsen benne az 5 fős családnak a retúr repülőjegye + a transzferrel + az A.I. ellátással együtt.

:))

2023. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A booking.com csak szállás foglalásra van. A légitársaságok alapvetően csak repjegy foglalásra. Előfordulnak kombinált szolgáltatások is, de általában minél több dolgot intéznek el helyetted egy helyen, annál többet fizetsz ezért a kényelemért.


Ha utazási irodánál foglalsz nyaralást, ők mindent leszerveznek helyetted, cserébe fizetned is neked kell érte, hogy ők dolgoznak helyetted - és nem is biztos, hogy mindenben a legkedvezőbb áron hozzák ki az utazásodat.

Viszont megspórolják neked a részletek átgondolását, leszervezését. Látod a végösszeget, meg hogy mit kapsz érte és minden mást ők intéznek. Ha bármi kérdésed, vagy problémád adódik, akkor az utazási irodát keresed és ők keresnek rá megoldást.


A booking.com, légitársaságok oldala, helyi közlekedés, transzfer szolgáltatók külön-külön ajánlatainak bogarászásával szerencsés esetben egy csomó pénzt megspórolhatsz, viszont neked megy el vele az időd, hogy mindent átnézel, mindenről te döntesz és aztán neked kell vele szívni, ha valami kimaradt, vagy megoldásra szorul.


Előfordulnak olyan promóciók is, hogy a repjegy foglalással együtt a légitársaság oldalán rögtön szállást is ajánlanak. Viszont általában a szállások fizetnek a légitársaságnak azért, hogy őket ajánlják - ennek a hirdetésnek az árát meg veled fogják megfizettetni valamilyen formában. Szóval amit a légitársaság oldaláról tudsz foglalni, egyáltalán nem biztos, hogy a legolcsóbb megoldás, de egyszerű, mert nem kell máshol keresned.


A WizzAirnek pl. most van egy promóciója a booking.com-mal, így a repjegy foglalás után 5%-ot visszakapsz a szállás foglalás árából. (Alaposabban még nem néztem utána az akciónak, így a részleteit és buktatóit még nem ismerem.)

2023. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"A WizzAirnek pl. most van egy promóciója a booking.com-mal, így a repjegy foglalás után 5%-ot visszakapsz a szállás foglalás árából. (Alaposabban még nem néztem utána az akciónak, így a részleteit és buktatóit még nem ismerem.)"


Az a buktatója, hogy így több mint 5%-kal drágább a szállás, mintha a wizz kihagyásával foglalnád, én már néztem :)

2023. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Köszi a visszajelzést! Azért én is meg fogom nézni, de sajnos sejthető, hogy trükköznek ilyesmikkel...

,-(((


A legtöbb más szolgáltatásra is igaz ugyanez, hogy vagy eleve nem olcsó szolgáltatót ajánlanak, vagy akár ugyanaz a szolgáltató is lehet drágább rajtuk keresztül, mint nélkülük.

2023. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!