Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Olcsóbban jössz ki ha sátras...

Olcsóbban jössz ki ha sátras kempinget választod lakókocsi bérlés helyett küldödön? Milyen hűtőket lehet venni, ami egy normál kombiba is befér? Tetőboxban érdemes a sátrat vinni?

Figyelt kérdés

Horvát és Olasz kempingekbe járunk a gyerekkel. Telepített lakókocsiban szállunk meg.

Sokat gondoltunk rá, hogy lehetne saját kocsink, de a keretből inkább sátor jönne ki. Arra gondoltunk veszünk egy nagyobb, fullosabb sátrat, és talán olcsóbban ki is jönne a nyaralás, ezáltal több napot tudnánk maradni az adott helyen. Akik jártasak ezekben tőlük kérdezném, ha össze lehet hasonlítani, olcsóbb a parcella és a személyek számával beszámitva a sátoros nyaralás?


2023. aug. 29. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom más országokban hogy van, de németeknél pl. mindenhol vannak ingyenes parkolók lakóautóknak, áramcsatlakozással.

Csak az idegenforgalmi adót kell fizetni, ami 2-4 euró fejenként. Általában szép helyeken vannak.

Az egy kitétel, hogy nem lehet lakókkocsi, hanem lakó autónak kell lenni.

Lakókocsival csak a normál kempingek vannak, ott meg kempingenként változik a díjaszabás.

2023. aug. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Csak kempingben gondolkodunj.

Évek óta így nyaralunk és imádjuk. Szerintem nincs hozzá fogható érzés. 🥰

2023. aug. 29. 20:43
 3/15 anonim ***** válasza:

Ilyenekre gondolok.


[link]


De szerintem a kempingben is jobb a Lakóautó, mint a sátor, és szerintem nem nagy különbség árban.


Ismerem az érzést, nekem a kikötő is ilyen, vitorláztam korábban, de ezt is kipróbáltam. Legszívesebben lakókocsit tartanék olyan kempingben ahol, van kikötő is a hajónak. :D

2023. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Értelek 🥰

Hát a sátor jelentősen olcsóbb mint a guruló ház :D

150 000 Ft körül néztük a sátrat ami jó lenne nekünk.

Kocsit meg azért inkább a millióhoz közel kap az ember.

Arra jelenleg nincs keret.

Nyilván az lenne a legjobb, de minket a sátoros életmód is vonz.

2023. aug. 30. 09:06
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A lakóautó és a lakókocsi is a "tehetősebbek sportja", mivel összehasonlíthatatlanul magasabbak a költségeik mint egy sátornak, amik ráadásul nem csupán a nyaralás alatt jelentkeznek hanem az egész év során.

(Tárolás, adó, biztosítás, amortizáció stb...)

Sajnos a sátor még annyi komfortot ill. biztonságot sem nyújt, de az olcsóság oltárán ezeket feláldozzák az emberek.


Ezt mi is hosszú évekig csináltuk, de egy idő után az ember már nem megy egy bizonyos szint alá és minimális igény lesz egy szállodai szobára vagy egy apartmanra ahol saját fürdőszoba van és klimatizált.

2023. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Lényegesen olcsóbb sátorral, mi nyaraltunk lakóautóval, is sátorral is. Olcsóbb a sátor és jobb, mert sokkal közelebb vagy a természethez, mi jobban élvezzük.
2023. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
A telepített lakókocsiban rengeteg minden szokott lenni. Ha sátrat veszel, ahhoz még hozzájön egy csomó kempingcucc (asztal, szék, matrac, gázpalack stb) és a kocsiban is rengeteg helyet foglal. A jobb kempingekben neg egyáltalán nem olcsó a sátorhely, amihez ugye külön hozzájön a fejenkénti ár, a kocsi, az áram. De fel vannak tűntetve ezek minden kemping honlapján, ki tudod számolni.
2023. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7 A lakókocshoz is jó ha van összecsukható asztal, szék, hogy a lakókocsi előtt, a szabadban tudj ebédelni, vagy pihenni, szóval ez ugyanúgy kell mind2-nél.


A sátorhely még Nyugat-Európában is nagyon olcsó. Rengeteg helyen megfordultunk, tapasztalatból tudom.

2023. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Ok félreértettem asszem a kérdést, azt hittem a sátrat a telepített lakókocsihoz hasonlítja.

Nyilván vannak olcsó sátorhelyek, én jobb kempingekben gondolkodtam, azok pedig nem olcsók főszezonban.

2023. aug. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Mára egy jó helyen lévő nyugat európai, első osztályú kempingekben a sátorhely ára igen gyakran eléri vagy meghaladja egy háromcsillagos hotel vagy apartman árát.

Viszont az óriási komfortbeli különbség miatt egy napon sem említhető a kettő.

Mi hosszú évekig csináltuk ezt minden nyáron a szüleimmel, mert akkor még valóban olcsó volt kempingezni.

Már akkor is utáltam, hogy úgy utaztunk az autóban szorosan és felmálházva mint a török vendégmunkások, a kempingben meg úgy laktunk mint a cigányok. Hűtőszekrény nem volt ezért készételt tárolni nem lehetett. Vagyis minden nap főzni kellett és ami nem fogyott el, azt sajnos ki kellett dobni. Az elősátorban tároltuk a magunkkal cipelt pár karton ásványvizet, amik viszont úgy felmelegedtek, hogy inkább mosogatásra használtuk mint szomjúságcsillapításra.

A vizesblokkban lévő borzalmas állapotú wc-kre emlékszem még vissza meg arra, hogy mindig leengedett éjjel a gumimatracom. Volt, hogy két-három alkalommal is fel kellett fújnom éjszakánként. A fújástól meg mindig annyira felébredtem, hogy órákig nem bírtam elaludni.

Viszont fiatal voltam és abban az időben csak erre tellett a szüleimnek.

2023. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!