Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre mennék pénzt gyűjten...

Xsedan kérdése:

Külföldre mennék pénzt gyűjteni. Tapasztalatokat, illetve melyik országba érdemes menni stb.. tanács?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban azt sem döntöttem el, melyik országba menjek..

Spanyolországba vannak kapcsolataim, viszont a fizetés nem a legjobb…

Németország nekem egyáltalán nem szimpatikus.

Hollandia már annál inkább, de úgy hallottam hogy kortól számít a fizetés.

És én még csak 20 vagyok..

Szívesen elfogadnék érveket, melyik miért jó.

Szempont, nagyon lényeges a fizetés..

Szeretném ha havi 500e eltudnék tenni. Ez a cél. A munka igazából mindegy. Üzletvezetői szakmám van, de voltam màr segédmunkás, mezőgazdasági munkás, szállodai recepciós, pincér, vállalkozó stbb.. rengeteg mindenben van tapasztalatom. Az angol kicsit nehezen megy, de szerintem hamar bele tudok rázódni a dolgokba.

Tehát melyik országba érdemes menni, milyen munkára? Mire vigyázzak? Vannak biztos közvetítők esetleg?

Kínai nem érdekel, sajnos rengeteg rossz tapasztalatot hallottam.


2023. szept. 9. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Abba az országba kéne menned amnelyik ország nyelvét tudod. Nyelvtudás nélkül sehol nincs esélyed.
2023. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen ennyi minden voltál már? Komoly tapasztalatod lehet mindenben :)

Az elsőnek igaza van, a nyelvtudásra koncentrálj.

Ha normális melót akarsz, akkor angolul minimum jól kell tudnod.

Ismerősöm például Írországban volt, angolul alapszinten beszélt, kezdetben elég gány munkát talált csak.

Aztán perfekt lett angolul, egyre feljebb haladt, végül már tök jó munkákat is ajánlottak, minden cég csábította magához. És az a tapasztalat már itthon is ér valamit.

2023. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Nyelvtudás és értelmes képzettség nélkül semelyikbe. Ha esetleg fel is vesznek valami nyelvtudás nélküli kulimunkára, akkor a munkásszálló, közlekedés, mosás, biztosítások stb költségeire annyit le fognak még vonni a nettó minimálbéredböl, hogy keresni sem fogsz 500 e Ft-ot, nemhogy félretenni. Plusz ott a kaja, helyi mobilszám, higiénia /wc papír, mosószer, fogkrém stb/ amit venni kell, ezek nem olyanok, mint otthon, hogy csak úgy "van" mert anyu megveszi. Ilyen zéro kvalitásokkal, ha a pénz a szempont, találsz jobban fizetett állást Magyarországon raktárakban, gyárakban több müszakban, és legalább nyelvi nehézségeid sem lesznek, ha orvoshoz kell menni, hivatalos ügyeket intézni. Be tudsz ülni egy moziba, van esélyed ismerkedni, stb.
2023. szept. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Hollandiában élek, itt valóban kor szerint van a fizetes. De egyrészt 20 az utolsó létra, 21-től ugyanaz az oraber, másrészt csak a minimálbérre vonatkozik, tehát ennél bármikor lehet több, munkától függ.


Ha nincs nyelvtudas, nincs jó képzettség, sokra nem fogsz menni külföldön. Havi 500e félre tenni...Jelenleg Hollandiában a minimálbér 20 évesnek 1596, 21 évtől 1995 euro. Tehát a 20 éves keres 614e körül forintban, a 21 éves 768e-t. Az meg van, hogy kell lakhatast fizetni, élelmiszert, betegbiztosizast -itt nálunk a bázis, amiben kb semmi nincs havi 130e. Kicsit gondolkozz el, és a valósághoz közelebb álló terveket szövögess

2023. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Szóval valójában nem értesz semmihez, de voltál 2 hónapig recepciós és nyelvet sem nagyon beszélsz csak tudsz kérni két sört angolul. Garantált siker.
2023. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Még egy kicsit részletezném, mert làtom sokan elvannak veszve…

Én 15 éves korom óta egyedül élek.. azóta suli mellett dolgoztam már mindent, kiemelkedően.. mindenhova vissza vártak, jó vállalkozásom is volt. Egy lángosozóm, de sajnos egyedül nem bírtam. Most bezártam és gyüjtenék egy food truckra jelenleg van 2millióm kb még 2 szükséges.. látom, másvilágba vagytok. Nekem nem a mama hotel jutott mint sokan hiszitek..

Már régen sok-sok 10millióm lenne ha ez így lenne. Pancserok.

2023. szept. 10. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
🤣🤣🤣🤣🤣
2023. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen talpraesett vagy ne itt keresd a választ.

Az én véleményem ha tényleg menni akarsz Ausztria.

2023. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Reméltem azért, hogy vannak olyanok akik kint vannak és tapasztalt tanáccsal látnak el.
2023. szept. 10. 12:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
8# vagyok és kint Ausztriában
2023. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!