Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valóban ennyit késnek a...

Valóban ennyit késnek a repülők? Mi történik, ha lekésem átszálláskor a gépem?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első repülésem, ráadásul egyedül és kicsit parázom. Mindig hallom ismerőseimtől, hogy ennyit meg annyit késett a repülő, későn szállt fel stb. Most ránéztem a Ferihegy honlapjára és ott is látom, hogy az induló járatok sokkal később szállnak fel, mint a feltüntett időpont pl. 10:05re van kiírva az indulás, de mutatja, hogy 11:49kor szállt fel a gép, úgy látom ez a legnagyobb késés, de egyik gép sem időben szállt fel a honlap szerint. Nekem átszállással kell utaznom, 3 óra 45 percem van rá, de aggódom, hogy mi történik, ha késés miatt elmegy a gépem. (Külön vettem meg a jegyeket). Mit tudok tenni, ha lekésem a gépem? Járt már így valaki?
2023. szept. 11. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha két külön foglalásod van, akkor bukta. Reménykedj!
2023. szept. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 4 órának általában elégnek kell lennie. Menj fel a flightradar24 oldalra, írd be a járatszámot és meg tudod nézni napi bontásban, hogy a te járatod az elmúlt időszakban pontosan mikor szállt fel és érkezett meg.
2023. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
3 óra felett kártérítést kell fizetniük, így azért ezt megpróbálják tartani.
2023. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a Maldív-szigetekre mentünk nászútra, de egy ferihegyi vihar miatt késve szàllt fel a gép, így természetesen lekéstük a csatlakozást, egy napra Isztambulban ragadtunk.

Az égvilágon semmi követelésünk nem lehetett, hisz az időjárás miatti késés a vis maior kategóriába tartozik... Pedig utazási irodával mentünk.

(Egyébként tök jól eltöltöttük végül azt az egy napot, utólag egyáltalán nem bánom 😀)

De nekünk sokkal kevesebb időnk volt átszállni, a Te közel 4 órádhoz azért nagy fennforgásnak kellene lenni, hogy lekésd, szerintem előre nem is kell ezen aggódnod, olyan kicsi az esély.

2023. szept. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BeefEater ***** válasza:

Ha késés miatt lekésed az átszállásodat, akkor ez a te problémád lesz. A késés okától függően esetleg EU261 kártérítésre lehetsz jogosult.

Viszont mindent magadnak, saját költségeden kell megoldani, beleértve az új repülőjegy árát is a második szektorra (ha ottragadsz az átszálló reptéren a szállodát is).


Az, hogy induláskor késik, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy érkezéskor is annyit fog késni. Ha szerencsés az időjárás, egy hosszabb úton 1 órás késést be is lehet akár hozni. Szerintem hasznosabb, ha mondjuk Flightradaron az érkezéseket figyeled.


Milyen útvonalon fogsz menni?

2023. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 óra 45 perc tényleg sok idő. Én már 2-szer utaztam úgy hogy 1-1 óra volt az átszállásnál, még az is belefért.

Egyébként én elég sokat utazom, de eddig a legtöbb késés 2 óra hossza volt. Az is csak 1-szer. Max 10-20 percek szoktak lenni, de azok is késve indulások, a gép időben leszáll.

2023. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!