Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Dubai? Érdemes elmenni 3...

Dubai? Érdemes elmenni 3 napra? Mennyire drága (étkezés, tömegközlekedés, belépők stb.)

Figyelt kérdés
2023. nov. 3. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Dubai-ba egy masodpercre sem erdemes elmenni.
2023. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Én nem mennék de van akit érdekel.
2023. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz messze van, hogy három napra menj. Szerintem 4 éjszakát minimum tölts ott! Az aktuális árakról tudsz tájákozódni a numbeo-n.
2023. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel, akkor érdemes. Nem olyan vészes odáig az út Magyarországról, mások többet utaznak egy belföldi wellnesshétvégéhez, ha ez lenne a problémád.

Tudom, hogy nem ugyanaz, de én Dohában töltöttem el pár órát átszállás miatt, és szerintem picit hasonló a két hely, csak Dubai jobban ráállt a turizmusra. De az tudtommal közös bennük, hogy nagyon alacsonyak (vagy nincsenek) adók, tehát rengeteg minden olcsóbb ott, mint itthon. Csak úgy vitték haza a repülőn is a dög nagy tévéket 😀

Mi például Katarból ízesített cigit hoztunk haza, mert itthon már nem is árulták, és amúgy is kb. féláron volt egy dobozzal az itthoni árakhoz képest. Szerintem a kaja, pia is hasonló árfekvés lehet. A tömegközlekedés szuperül meg volt oldva, volt valami pár órára érvényes jegy, amivel szét tudtunk nézni kicsit, és pár euró volt csak, a (természetesen bevándorolt) buszsofőr meg rögtönzött idegenvezetést tartott :)

Magamtól én sem mennék ilyen helyre végcélként, annyira nem vonz ez az ész nélküli rongyrázás és a radikális muszlim világnézetük, de érdekességnek jó volt az a pár óra. Ha téged érdekel, vagy pont ide van lehetőséged kimozdulni, akkor hajrá, 3 napot akkor sem hiszem, hogy elpazarolnál, ha végül annyira nem jönne be, és legalább kiszabadulsz egy kicsit ebből a szomorú őszi időből :)

2023. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Ha érdekel, akkor menj mindenképpen, kérdés, hogy mit vársz Dubajtól, vagy miért érdekel.

Én személy jobban szeretem azokat az arab országokat, amik kicsit tradicionálisabbak, az emberek sokkal kedvesebbek, az élmény sokkal autentikusabb, a kaja sokkal olcsóbb, több kultúrát lát az ember, legyen az akár régi épület vagy múzeum vagy történelmi helyszín.

A nagyobb nevezetességeket megnézni, arra elég 1 nap is, szerintem 3-4 nap amúgy jó oda, aztán ha tetszik, majd visszamész még :D

Akinek nem kifejezetten "arab" élmény kell, annak Dubaj amúgy tökéletes. Nincs se radikális iszlám, de még annyira tradicionális iszlám se (max annyiban érzékeled, hogy látsz pár niqabos nőt meg tóbéban futkorászó pasit), legalábbis nem azon a szinten, amit egy európai turista annyira nagyon megérezne, hogy kényelmetlen vagy kellemetlen lenne neki. Már a munkanapokat is hozzáigazították az itteni rendszerhez, eléggé becsicskult(bocsánat a szóhasználatért) a nyugatnak, ott mindent arra terveztek, hogy a fehér embert elszórakoztassák és lenyűgözzék, mivel hogy a turizmus a fő bevétele.


De ha pl. kifejezetten arab/közel-keleti kultúrát akarsz látni, de azért mégis csak egy luxibb körülmények között, akkor inkább Ománba menj. Szép, tiszta, de nem fogsz ilyen megaszuper felhőkarcolókat látni, hanem hagyományosabb, tradicionálisabb, de új és igényes épületeket, szépen megőrzött természeti értékeket.

Egyébként az árucikkek nem drágák, szerintem a taxi se az, az alkohol drága, meg a menő éttermek is, illetve a túristás programok is lehúzosak (bár azok mindenhol), de low budgetből is simán ki lehet hozni Dubajt.

Szerintem egyszer érdemes látni, én voltam sokszor, de ha nem ismerősökhöz mentem volna látogatóba, akkor elég unalmasnak lett volna a második utam után.

nov. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Dubai fuj gci, igénytelenek uticelja
nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én júniusban és decemberben voltam 5 és 6 napot. Ha még aktuális a dolog írj privátban és próbálok válaszolni minden kérdésedre.
dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!