Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megéri európán belül 2-3...

Megéri európán belül 2-3 napra elutazni?

Figyelt kérdés
Jó lenne ha kettesben eltudnánk menni egy kicsit kirándulni. Anyámék pár napig tudnának vigyázni a gyerekre, igy lenne 2-3 napunk. Arra gondoltam hogy elrepülnénk pl Londonba. Szokták ezt csinálni igy az emberek vagy midnenki legalább 1 hétre megy el külföldre?
jan. 4. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szokták persze
jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én korábban is mentem rövid időre (3-5 nap) nyaralni, tavaly szeptemberben pedig már az egy éves babával ruccantunk ki egy 3 nap-2 éjszaka nyaralásra Ciprusra.

Szóval én kimondottan szeretem az ilyen kis rövid utakat, amik megtörik a monoton hétköznapokat.

Ehhez mondjuk jól jön, ha az ember nem él messze a reptérről, mi pl. debreceniek vagyunk, 4 órával azután, hogy beszálltunk a taxiba a ház előtt, már a tengerparton feküdtünk. Ezt nem tudná ilyen könnyen megcsinálni mondjuk egy békéscsabai, de nekünk meg egyszerűbb volt, mint a Balatonig menni egy fürdésért...

Szóval hajrá, csak ne akarjatok túl sok mindent belesűríteni az időbe, tudatosítsátok magatokban már indulás előtt, hogy minden nem fog beleférni, szelektálni kell jó alaposan, és akkor el lehet kerülni a hiányérzetet, amivel sokszor az ilyen villámlátogatás jár.

jan. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi inkább a szomszédos országokat preferáljuk rövid idő esetén, ami vonattal kényelmesen elérhető. Pozsony, Ljubljana, Vársonkolyos (mondjuk inkább nyáron) például.
jan. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Varosnezes 2-3 nap.
jan. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze :)
jan. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

2-3 napra inkább autóval/vonattal érdemes menni környező országokba, vagy max. Velence-Krakkó-München vonaláig.


Repülővel akkor, ha a világ legideálisabb menetrendjét fogod ki, reggel 6-7 órai indulással, este 8-10 körül visszainduló járattal és az adott városban remek tömegközlekedéssel a reptérre/ről. London esetében ez a fapados repterek miatt csak félig valósul meg, hacsak nem a British-sel mennétek.


Ha mindenképp repülnétek, Barcelona és Róma két jó választás erre. Róma esetén potenciálisan keverve a Wizz és Ryan járatait, amik különböző repterekről indulnak, de ez napfüggő, hogy mikor éri meg.

jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy megéri.

Mi minden évben úgy csináljuk, hogy augusztusban megyünk el 2-3 hetes nyaralásra, tavasszal és ősszel pedig 3-4 napos utakra. Így voltunk már Máltán, Velencében, Athénban, Pisában, Rómában... ha csak 1 nagyobb városban akarsz körülnézni, pont arra valók ezek a néhány napos utak.

jan. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!