Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért állítják be Jamaikát...

Miért állítják be Jamaikát valamilyen raszta mennyországnak?

Figyelt kérdés
Mostanában rengetek ilyen reggie zene hallgató, raszta hajú fehérrel találkoztam, akik idealizálják Jamaikát mint valami béke sziget. Közben latin-amerikai viszonylatban is az egyik legnagyobb a bűnözős, az emberölések száma. Bandák háborúi súlytják az ország legnagyobb részét, fű helyett meg alkoholt és kemény drogokat nyomnak. Hogy gondolhatja még is bárki komolyan hogy Jamaika valami füvezős nyugis hely?

jan. 19. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy akik idealizálják, azok még sosem jártak ott.

Ettől függetlenül az általánosítás szerintem nem helyes egyik nézőpontból sem, tehát simán el tudom képzelni, hogy vannak olyan részei, ahol tényleg béke szigete van, és van, ahová be sem tenné a lábát épeszű turista(/raszta).

Jamaicáról nincs saját tapasztalatom, de az általam felkeresett helyek közül hasonló volt Belize: Belizevárost ajánlott elkerülni, ott is sok a rossz környék, a bandák is jelen vannak, de Caye Caulker meg a hippi/raszta-paradicsom, mindenki "Bob Marley cigarette"-tel kínálgatott volna minket (mint egyébként Thaiföldön is) :)

jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
@1 Jamaica sokkal (SOKKAL) keményebb hely, mint Belize. Össze sem lehet őket hasonlítani. Ha nem számítjuk Montego Bay-t, meg pár hasonló turistagettót, akkor az egyik legveszélyesebb ország El Salvador, Honduras meg persze Haiti mellett a környéken. Csak és kizárólag tapasztalt utazóknak szoktam ajánlani. Sok király dolog van, de tudni kell, hogy melyik mellékutcába nem megyünk be nappal sem, meg hogy mikor nem lépünk ki addig az étteremből, amíg nem ért oda a taxink.
jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a következőképp: szlovák ismerős hölgy meg a két húga. Mindhárman egyedülállók, mindig is azok voltak, 50-60 közöttiek. A hölgyet munkakapcsolat révén ismerem, mindhárman borzasztó randák és az idősebbik nővér maffiafőnökként törődik két húgával. Találtak egy olcsó utat Jamaikába valami irodában és romantikus (Bob Marley) vágyakozással elindultak a "trópusi" paradicsomba a lengyel határ mellől.

Ott aztán több csalódás is érte őket, de nem ez a lényeg. Itthon ezekről már nem esik szó az ismerősök előtt, csak a FB-on a képek hirdetik a sikeremberek paradicsomi nyaralását. Because we can.

Hát ezért. Élethazugság

jan. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!