Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utaztatok olyan helyre, ami...

Utaztatok olyan helyre, ami nem volt "bakancslistás", esetleg csak más kedvéért választottátok úticélnak, de nagyon pozitív csalódás volt?

Figyelt kérdés

Nekem ilyen volt Anglia, York környéke. Szeretek utazni, csomó hely van a listán, valahogy Anglia sosem volt köztük. Viszont a párom dolgozott ott egy ideig, és mindenképp vissza szeretett volna menni és megmutatni nekem is. Nagyon nagyon pozitív csalódás volt, gyönyörű zöld táj, hangulatos városkép, tök jó látnivalók.


Nektek volt ilyen élményetek?


jan. 29. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem vonzott Mexikó, de én azon a télen Thaiföldre szerettem volna menni, már majdnem be is fizettem a foglalót, mikor a férjem bevallotta, hogy az őt annyira nem mozgatja meg...

Kicsit kiakadtam, de azért egyből ráfeküdtem a témára, olvasgattam, repjegyeket nézegettem stb. és feldobtam neki, hogy ha megszervezem magunknak (irodával semmiképp sem fért volna bele anyagilag, de még időben sem), akkor Mexikóhoz mit szólna (tudtam, hogy szereti a piramisok minden formáját, a maja romokat is beleértve).

Erre szerencsére boldogan rábólintott, sikerült is összehozni, mindkettőnknek nagyon tetszett, tényleg imádtuk minden pillanatát.

Rá két évre csak elmentünk Thaiföldre is (ekkor már oda is saját szervezéssel), nyilván nem volt rossz, jól éreztük magunkat, de össze sem hasonlítható Mexikóval, amit valószínűleg sosem vállaltam volna be, ha Thaiföldre akkor rábólint.

jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

USA.

A 66-os úton végigmenni mindig vonzott, de maga az USA valamiért nem annyira. Inkább az olyan helyek ahol vannak ókori romok pl Görögország, Olaszország. Ezeket már mind végigjártuk párommal.

Aztán 2 arra gondoltunk elmegyünk Balira mert gyönyörű hely és ilyen "egzotikus" országban még nem voltunk. Már kinéztük a szállást, repjegyet, időpontot, szó szerint már csak az okét kellett volna lenyomni a repjegy vásárlásnál. És akkor beütött valami. Az egyik munkatársunk folyamatosan Amerikáról beszélt nekünk, hogy miért nem utazunk oda el. Nem azt mondom hogy abban a pillanatban összenéztünk párommal és rögtön megváltoztattuk a döntésünket, azért egy 2 hetet gondolkodtunk rajta, de végüis inkább Amerikába mentünk (végig a 66-os úton). Aztán annyira megszerettük hogy tavaly is oda mentünk, és idén is oda fogunk (már le van szervezve). És ha pénzünk engedi, jövőre is oda megyünk, fejben már megvan az az útvonal is.

jan. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* Aztán 2 éve arra gondoltunk
jan. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bretagne volt ilyen. Párizs után egyáltalán nem volt kedvem visszamenni Franciaországba, de hagytam magam rábeszélni egy Bretagne körutazásra és milyen jól tettem :) Szuper volt, gyönyörű tájakkal, zseniális kajával, jó fej emberekkel.
jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem Isztambul volt nagyon pozitív meglepetés, bakancslistámból pedig Róma csalódás
jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Japán. Sosem érdekelt, de teljesen elvarázsolt, amikor végül mégis ott jártam
jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: pont Japán kapcsán jutott eszembe a kérdés. Annyira sosem vonzott, az Ázsai országok közül inkább Kambodzsa, Vietnám, Fülöp-szigetek, Indonézia... Viszont most egy kedves ismerősöm, akivel gyakran utazunk együtt, teljesen rápörgött Japánra és nekem is kezdi meghozni a kedvem.

Mesélnél róla kicsit? Neked mi tetszett benne?

jan. 30. 19:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Tavaly Prága. Család akart kimenni sörözni... Végül baromira tetszett a hely. Idén megyünk megint. :D
febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!