Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Görögországban hova érdemes...

Görögországban hova érdemes menni?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam, idén szeretnék. Santorinit néztem, de hátha tud valaki jobbat is.
jan. 30. 07:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Kréta
jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Santorini max egy kirándulásra. Nem valami jók a strandjai, tömeg van és nagyon durván drága minden. Ha az igazi Görögországot akarod látni, akkor Kréta, Korfu, Zakynthos, Kefalonia.
jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Korfu
jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Santorini a képeken gyönyörű, valójában tömött. Hihetetlenül.


Nekem a személyes kedvencem Parga.


Hangulatos kisváros, hegyre felkapaszkodó utcákkal, az öböl fölött egy várrommal, az öbölben egy szigettel (szinte be lehet rá gyalogolni, max egy kicsit kell úszni), a szigeten egy templommal. Van homokos, durva homokos és kavicsos strandja is. Mellette hegyek, kisvonatnyi távolságban egy másik várrom, egy-két órányi hajókázásra két másik sziget, kis szerencsével még delfinek is szegődnek a hajó mellé, mikor mentek.


Kirándulóknak közel van Albánia, az Acheron-folyó (sokan ezt azonosítják a mitológiai Styx-el, az alvilág folyójával), egy nap alatt megjárható buszos túraként (vagy saját kocsival) a Meteorák (ami mondjuk minden tengerparttól messze van). De ha nem akarsz kimozdulni, akkor is van elég mászkálni, látni, strandolnivaló egy hétre, tíz napra.


Eljutni főleg közúton lehet, kb. 100 km-re délre van egy reptér, ami fogad chartergépeket (Preveza - PVK a kódja), onnan szokott lenni taxis transzfer egész vállalható áron is. Vagy egy nap busszal, kocsival kicsit kevesebb, mert jobban haladsz.


Persze ez is felkapott üdülőhely, de legalább csoportok nem jönnek ide külön "városnézni", nem úgy, mint Santorinire. Augusztus 15. körül ez is zúlzsúfolttá válik (akkor tényleg bedugul), cserébe akkoriban van tüzijáték is, mert valami Szűz Mária nap (vagy mi) van ott, meg valami helyiérdekű történelmi ünnep is. Kb. szeptember közepéig üzembiztosan jó az idő, tehát egy korai utószezon is belefér.


Szóval nem egy ilyen vonalzóval húzott üdülőfalu, hanem valódi település, ami ráállt a turizmusra, de ilyen fekvéssel ez nem is csoda. Ennyire sokféle látnivalót kínáló tengerpartot még térképen sem találtam.

jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Kréta
jan. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Paralia, Thessaloniki, Katerina. Olcsó helyek.
jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
6os válaszban szereplők olcsónak olcsók, csak nem sok közük van az “igazi” Görögországhoz.
jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jóformán bárhova. Mondjuk nekem eddig (Paralián kívül) Zakynthos tetszett legkevésbé, nem igazán értem, miért van ennyire felkapva, de azért ott is el lehet lenni. Kréta tényleg csodálatos, de nálam pl. Xanthi van most a bakancslista élén. Amit még különösen szerettem az Hydra szigete volt.
jan. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kései Sirató ***** válasza:
68%
Rodoszt és Krétát ajánlom.
jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Nekem Korfu a kedvencem, elég nagy sziget, több arcát mutatja a természet.
jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!