Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A repülőgépeken le- és felszál...

A repülőgépeken le- és felszálláskor miért kapcsolják le az utastérben a villanyt, mi ennek a jelentősége?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom ha kikapcsolják, mert akkor kilátni, látni a repteret... De hogy ezért, vagy mért, passz.
2011. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
azt mondják, hogy energiatakarékosság, de lehet más oka is van
2011. jan. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Energiatakarékossághoz köze nincs. Az a cél hogy a szemed hozzászokjon a sötéthez (noha az olvasólámpa ezt rombolja) ha zrí van, akkor a csík a vészkijárathoz jobban látszódjon. Azért nem szabad lehúzni a redőnyt sem felszálláskor hogyha evac van akkor a stewardess kilásson hogy melyik ajtót nem kéne kinyitni mert tűz van vagy hasonló. Egyébként ezért tetetik el az elektronikát is, egyrészt valóságos lövedékké változna az utastérben másrészt azt akarják hogy figyelj oda. A fel- és leszállás veszélyes.
2011. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Ez így rosszabbul hangzik:-) Én azt is hallottam, hogy azért nem lehet lehúzni az ablakokat, hogy kilássanak az utasok, és kiabáljanak ha kigyulladna az egyik motor/ turbina, merthogy a pilótáknak nincsen visszapillantó tükre, tehát amúgy nem vennék észre:-)
2011. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Senki nem tiltja, hogy lehúzd a redőnyt. Ez hülyeség.
2011. jan. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, még el is szokták mondani, hogy mindenki emelje fel a redőnyöket. Ha pedig egyet meglátnak leeresztve, felhúzatják az utassal. Ha még nem tapasztaltad ezt, az azért van, mert vagy nem figyelsz egyáltalán, vagy mert még nem repültél.
2011. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

09:27-esnek.


Akkor pontosítok.

Repültem többször is de nem emlékszem, hogy azt mondták volna: nem szabad lehúzni a redőnyt. Mondjuk én szeretek kilátni és sosem húztam le, lehet ezért nem tűnt fel.

2011. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

jav.:

09:27-esnek. = 09:27-es vagyok

2011. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, különösen a magyarázatot, 01-14 08:54, nem gondoltam volna. azért egy kicsit most megijedtem, de jó, hogy csak utólag. :)
2011. jan. 28. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!