Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha valakinek van hatósági...

Ha valakinek van hatósági igazolványa (az a 90 % kedvezmény távolságin, helyközin ingyen utazhat) és ha visz magával egy nem 18 éves kísérőt akkor a kedvezmény attól ugyan úgy rá is érvényes?

Figyelt kérdés
Szóval az illető akinek van igyen utazik helyin,távolsági 90%-os.De vihet magával egy kísérőt aki nem 18 akkor az rá is érvényes a kísőre személyre vagy csak 18 feletti lehet a kísérő?Mert kísérőnek mindenképp jár ugyan úgy a kedvezmény csak nem tudom ,hogy 18 alat is.
2011. jan. 14. 15:50
 1/6 anonim válasza:
Szia!Én úgy tudom hogy a helyijáratú buszokon ingyen,a távolsági buszokon és a vonatokon 90%-os kedvezményel utazhatok te és 1 kísérő.A kísérő 18 év feletti személy lehet.
2011. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy csak 18 év feletti.
2011. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Mivel elvileg azok kaphatnak ilyen igazolványt, akik vagy gyengén látók, vagy vakok, vagy valamilyen egyéb fogyatékosságuk van - beleértve ebbe az emelt csp-t is, mert azt is VALAMI miatt kapják, ha nem elcsalásról van szó - akkor egyértelmű, hogy a kísérőnek 18 éven felülinek kell lennie! Kerestem róla leírást, de nem találtam, csak kísérőnek emlegetik mindenhol, de szerintem így logikus.

Én keveset utazom tömegközlekedéssel, de egy időben nagyon jól jött, hogy van ilyen kedvezményem, mert nem volt mindegy, hogy 3000 vagy 300 ft-ból tudunk hazajönni párommal... :) Egyébként én gyengén látó vagyok, valameddig kapták utánam a szüleim az emelt csp-t, most már saját jogon kapom a FOT-ot...

Szóval én úgy gondolom, hogy csak 18. év feletti személy jogosult kísérőként igénybe venni a kedvezményt.

30/N

2011. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
15éves vagyok és nekem is van, a lisztérzékenység miatt kaptam és én bnőmmel szoktam utazni aki még nem töltötte be a 18at, és nekem eddig mindenhol elfogadták.(buszon, helyijáratom, vonaton...)
2011. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. jan. 19. 17:40
 6/6 anonim válasza:
Én mikor busszal megyek valahova és az öcsémmel megyek aki még csak 12 éves akkor én tok neki kísérő jegyet kérni.
2011. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!