Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy valaki...

Tegyük fel, hogy valaki megnyeri az USA zöldkártyát. Azonnal ki kell mennie? Vagy ha csak pl.1-2 év múlva tudja megoldani a kiköltözést az nem baj?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Unokatesom menyt igy New-Yokrba.Az utlevelbe valo pecseteles utan (ha jol tudom) azaz mikor a kovetseg hiatalosan is lerendezte a papirokat pontosan 6 honap azaz 180 nap van adva hogy belepj az Usa-ban.Es szepen ott is kell ulni hogy 5 ev utan megkaphasd az allampolgarsagot.
2011. jan. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elso vagyok.Add be a kerelmet de ket eves idoszakra ez azt jelenti hogy neked nem fontos hogy az elso evben mar nyerj igy ket ev mulva mikor megkapod mar nincs akadalya a koltozesnek.Adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.
2011. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs már az a zöldkártya lotto. Amiket hírdetnek a neten kamu.

2001 után pár évre betíltották, mert a terroristák között is volt lottos.

2011. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hmm... az unokatesom Mo-rol ment ki a tavaly juniusban......zoldkartyaval en is beiratkoztam....
2011. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van meg zoldkartya lotto es az elso jol irta, hogy amikor kiallitjak a konzulatuson a beutazasi engedelyedet (tulkeppen az ugy nez ki, mint egy vizum - benne van az utleveledben), akkor azzal 6 honapon belul kell beutazni. Es beutazastol szamitva 1 honapon belul levelben megkuldik a zoldkartyat. Igy mukodik. Tehat amikor kisorsolnak, nem kell egybol kimenned, mert eleve varnod kell, mig elrendezik a papirokat, de azt annyira nem lehet halogatni, utana pedig be kell utazni 6 honapon belul. Szoval azert evekig nem lehet huzni, de nem mintha ez a veszely fenyegetne, mert a nyeresi eselyed az 0,001% es lehet, hogy akkor meg sokat irtam...ha meg kihuznak, vhogy megoldod, gondolom. Nem egybol tortenik, hogy kisorsolnak es masnap mehetsz is. Csak azzal tisztaban kell lenni, hogyha egyszer belepsz, akkor nem szabad elhagyni az orszagot hosszabb idotartamokra. Ha 6 honapig vagy tovabb tavol vagy zoldkartyaskent, az az allampolgarsagi kervenyedet fogja idoben kitolni akar evekkel, ha pedig 1 evnel FOLYAMATOSAN USA-n kivul vagy, akkor elveszted a zoldkartyadat. Elveszik a hataron vagy ervenytelenne nyilvanitjak. Mindig mikor belepsz az orszagba, a bevandorlasi tiszt megkerdezi, hogy mennyi ideig voltal tavol, szoval ez alol nem lehet kibujni.
2011. jan. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!