Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Találtam néhány régi vonaljegy...

Találtam néhány régi vonaljegyet. Ezeket korlátlan ideig lehet használni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 08:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem, ha már közben emelkedett az ára, akkor sajnos nem használhatod fel.
2011. márc. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

BKV esetén: amióta van a jegyeken a - ma is használatos - biztosági ezüst csík ("hologramos") azóta minden jegy korlátlan* ideig használható.

Szerintem kb 10 éve kezdtek el ilyen jegyeket gyártani, de a lényeg, hogy ha a tiéden van, akkor jó. Akár 1 éves, akár 5.



* a korlátlan persze nyílván nem korlátlan, mert 100 év múlva gondolom BKV se lesz... de ma még érvényes :D

2011. márc. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Az első hülyeséget írt. A jelenlegivel megegyező narancssárga színűeket lehet még használni. A korábbi kékeket már nem, meg az annál korábbi sárgákat sem. Tehát ha úgy néz ki, mint a következő képen a jobb alsó sarokban lévő (persze lyuk nélkül), akkor az árától függetlenül még használható. [link]
2011. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Az első vagyok. És üzenem annak, aki azt írta, hogy hülyeséget írok, hogy mivel a kérdező nem írta a kérdésében, hogy BKV-jegyekről van szó, akármelyik városi közlekedési vállalat jegye is lehet. Budapesten bizonyára úgy müködik, ahogy a válaszolók írták, de Debrecenben például nem.
2011. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Anno BKV jegyeket én is találtam otthon, és mikor megkérdeztem egy jegyellenőr barátomat, hogy felhasználhatom-e őket, ő azt mondta nekem, hogy igen, ők nem akadékoskodnak ezen.
2011. márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

én most találtam 2 évvel ezelötti buszjegyet,simán felhasználtam.

A zala volán engedi

2011. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Pesten a bkv-nál azokat a mai színűvel megegyező jegyeket ( narancssárga szín) amin van fényszolg azokat korlátlan ideig fel lehet használni


(Én törzsgyökeres pesti vagyok és éppen ezért tettem félre vagy 5 db miskolci jegyet és 2 évvel később akartam felhasználni és azt mondták ,hogy már nem jó

és egész ideges lettem mire mondták nekem ,hogy ez nem bkv )


tehát bkv-nál fel lehet használni

2011. márc. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem kötik ki külön, hogy csak bizonyos ideig felhasználható akkor igen. Köze nincs az áremeléshez. Ez nem állja meg a helyét a bíróságon. Nem kell besz@rni az ellenőröktől.
2011. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Előzőnek van teljesen igaza.

Én pár éve utaztam a BKV-nál ősrégi, 10 Ft-os (semmi csík, stb.) jeggyel, jött ellenőr, egy szót sem szólt.

A jogi háttér: A konkrét dátumhoz nem kötött jegy megvásárlásával szerződést kötök a BKV-val (vagy akármelyikkel), hogy ennek fejében a jegyen feltüntetett viszonylatot valamikor a jövőben leutazhatom. Ha nem fogadja el, akkor szerződést szeg, és jogtalan haszonra tesz szert. Az csak ámítás, hogy a régi árú jegyet valamilyen időpontig visszaválthatom. Ezt a jegy megvásárlásakor nem hozta tudomásomra, tehát akár 100 év múlva is el kell fogadnia. (A visszavásárlásnál meg elvileg kamatot kéne fizetnie). Tehát, ha egy ellenőr netán akadékoskodna, azzal kell iratni egy jegyzőkőnyvet, hogy milyen jeggyel, (természetesen érvénysítettel) mikor utaztál, a jegyet is aláirattatni vele, s mindkettőt gondosan megőrizni. Vele meg közölni kell, hogy jelentsen fel nyugodtan. Nem fogja megtenni, mert ha Ő nem is, a főnöke biztos tudja, hogy bukott ügy.

2011. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azért a debrecenieknek, miskolciaknak is nem ártana utánanézniük, hogy le van-e valahol írva, hogy mikor jár le a jegy.

Pl. a vonatjegynél is egyértelműen meg van határozva, hogy meddig használható fel, ami elég rövid idő. Ennek nem tudom, mi értelme van.

2011. márc. 4. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!