Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha eleged van a magyarországi...

Ha eleged van a magyarországi sz@r helyzetből, és ki akarnál költözni külföldre, akkor hová mennél és miért?

Figyelt kérdés

Valamelyik fejlett, nyugati országba, ahol -persze ha találsz munkát-, akkor a mostaninál magasabb színvonalon élhetsz?


Vagy egy eldugott kis trópusi országba mennél inkább, ahol a "fejlettebb" tudásoddal kiemelkedhetsz az ottaniak közül, bár nem lesz meg sok mindened?


Esetleg bármi más helyre, más okból?


2011. márc. 9. 10:38
 1/5 anonim válasza:

Álmaim városa Seattle, de beérném Londonnal, vagy akár Béccsel is. :)

Remélem diploma után lesz is belőle valami!:)

2011. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
London forevör! Egyszerűen imádom :D De tetszik még San Francisco is, de nem hiszem, hogy élnék Amerikában :)
2011. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anglia vagy Németország
2011. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Salzburg. Gyönyörű város, karnyújtásnyira gyönyörű helyek, télen sípályák, nyáron kerékpárútvonalak, Németország 20 perc (olcsóbb élelmiszer), alacsony bűnözési ráta, 4-5 óra alatt haza tudok autózni a családomhoz látogatóba.
2011. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek jelenleg, nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy magasabb színvonalon élek, mint otthon (de nyelvet tanulni jöttem ki, majd csak hazamegyek).

Ha átszámolod forintba, akkor jól hangzik, hogy mennyi itt a minimálbér, de igazából annyival nem élsz jobban itt se belőle, mint otthon élnél (bár én szerencsére ezt se itt se otthon nem tapasztaltam még, de nem is akarom). Arról nem is beszélve, hogy ha épp van munkád, akkor jobban élsz, de itt angliában nem csinálnak lelki problémát, hogy egyik pillanatról a másikra ok nélkül is elküldjenek (egyik lakótársammal megcsinálták, pedig 2 hónapja meg még fizetés emelést kapott). Szóval a munkahelyed jóval bizonytalanabb itt, az angolok is úgy terveznek, hogy mindig van 2-3 hónap tartalák, hogyha esetleg elküldik...

Én jelenleg hezitálok, itt több lehetőségem van, de azok bizonytalanabbak, otthon kevesebb, de ott legalább ha van munkám, és jól végzem, akkor biztosabb, otthon vagyok, közel van a családom és olcsóbb a megélhetés...

A trópusi ország kaland, igazából az tűnik a legjobb ötletnek, engem nem izgat, ha nincs kábeltévé, meg tesco...

2011. márc. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!