Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan csináltassak külföldön...

Hogyan csináltassak külföldön útlevelet, ha időközben lejár a személyim?

Figyelt kérdés
Április közepétől kimegyek négy hónapra Olaszországba. A személyim június közepén jár le. Nem nagyon lesz arra lehetőség, hogy hazaugorjak két hétre személyit csináltatni. Okmányirodát kérdeztem, azt mondták, külképviseleten csinálnak útlevelet. Tehát simán bemegyek, közlöm, hogy mi a gondom, és tudok útlevelet csináltatni?
2011. márc. 9. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért nem csináltatsz előtte?

Attól, hogy a határon valószínűleg nem fognak ellenőrizni, attól még a beutazás feltétele az ottartózkodás idejére + valahány hónapra érvényes útlevél vagy személyi.

Ha véletlenül mégis ellenőriznek, komoly büntetésre számíthatsz.

2011. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg most rögtön otthon!!!! Hidd el idekint csak szarozás van, az okmányokkal....bürökrácia ezerrel!!! Ha még most elmész, április közepéig meglesz az új személyi, ha gyorsított eljárással kéred. Arról nem is beszélve, hogy a külképviseleten egy csomót elkérnek. Amúgy hova jössz, Olaszországban??
2011. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most nem tudok útlevelet csináltatni, mert 7500 forint, és nincs annyim. Az utazást is más fizeti. Gyorsított eljárással még több is, 14,000


Ami a személyit illeti, itt az Okmányiroda válasza:


"Ha ugyanis kártya típusú okmánya van, lejárati idő előtt 60 napon belül cserélheti. Az Ön esetében 60 napot meghaladó az érvényességi idő."

2011. márc. 9. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Kedves Okmányirodás néni! Sajnos elhagytam a személyi igazolványomat, ugye tud segíteni...
2011. márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam ezen is, de állítólag az baromi procedúra. Ki kell kérnem az anyakönyvi kivonatot, és az ügyintézés is jóval több. Na, meglátom, mit tehetek, mindenesetre ez az elhagyásos jó ötletnek tűnik, sőt!


Nagyon köszönöm a válaszokat, kellemes napot kívánok minden kedves válaszolónak!

2011. márc. 9. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért nincsen anyakönyvi kivonatod? Ha nincs 7500ft-od akkor miből fogsz megélni, már ne haragudj? egyébként meg tudtad, hogyha 3 hónapnál tovább tartózkodsz külföldön, akkor mindenképpen kell útlevél?

Majdnem hozzátetem valami csúnyát is a végére. Ne legyünk már ennyire szerencsétlenek...

2011. márc. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.


Az anyakönyvi kivonatom megsemmisült. A csúnyát nyugodtan tedd hozzá. Én mondok csúnyábbat: vörösiszap.

2011. márc. 13. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!