Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Elmennél egy pár napos kirándu...

Elmennél egy pár napos kirándulásra Csernobilba?

Figyelt kérdés

Létezik olyan utazási iroda, aki szervez oda utat.

Részt vennél, ha valaki befizetne téged egy ilyen útra?


2011. ápr. 4. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
nem csernobil az amire gondolsz hanem pripjaty a szellemváros. magát csernobilt a reaktort máig nem lehet megközeliteni egészségügyi és katonai(biztonsági)okokbol. de a szellemvárosba viszont szerveznek turistautakat. van néhány magyar blog is ahol pár srác kiment. kijevig vonat aztán onnan busszal visznek valahogy igy emlékszem egy féléve gondolkoztam h érdekes lenne csak nem volt rá időm rendesen ha érdekel komolyabban megkeresem a linkeket amiket találtam anno
2011. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csernobilba közvetlenül nem mész be, hanem a mellette lévő munkásvárosba, Pripjaty-ba, amit szintén kitelepítettek a katasztrófa idején. A szarkofágot látod max. onnan, és nem is kérdés, már számtalanszor próbáltam eljutni oda.
2011. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pripjatyba és nem Csernobilba, és nagyon szívesen elmennék. Csak nagyon nehéz utazótársat találni, egyedül meg mindenhol eltévedek.
2011. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Épp mostanában láttam ezzel kapcsolatos cikket, hogy szerveznek oda utakat...!?

Nem jegyeztem meg, hogy hol olvastam, mert -hogy a kérdésedre is válaszoljak- a cikk címét látva eldöntöttem, hogy én oda nem kívánkozom, és el sem olvastam magát az irományt.


Tehát határozottan NEM.

Nem tudom igazából megmagyarázni miért nem. Ha mehetnek oda emberek, biztosan nem veszélyes ma már. De akkor sem. Inkább szívesen beülnék Pesten egy előadásra, ahol okos dolgokat mesélnek az atomerőművekről és mondjuk filmen keresztül bemutatják Csernobilt, vagy Pripjaty-t...

2011. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fukushima nem jó? Oda biztos mehetsz.
2011. ápr. 6. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Voltam. Májusban. Saját magunk szerveztük meg, minden engedélyt mi intéztünk, és kellemes, 3 napot töltöttünk a lezárt zónában.


Ne hallgass a sok idiótára, akik feljebb hülyeségeket kommentáltak!


Szállásunk Csernobil városában volt, a Zónaigazgatás szállóján. Bejártuk Pripjatyot, megnéztük közelről az atomerőművet (az 5-ös 6-os, félbehagyott reaktort belülről is). Elvileg az 1-es reaktort belülől is megnéztük volna, de az utolsó pillanatban nem volt minden rendben az engedélyünkkel. Legalábbis erre hivatkoztak.


Védőruházat kimerült a hosszúujjú nadrágban, és pólóban. Ugyanis annál több NEM szükséges.


Olyan jó lenne, ha csak olyanok válaszolnának, akik tudnak is valamit róla, nem pedig hallottak valakinek a haverjának a testvérének a szobatársától...

2011. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen, szívesen.
2018. ápr. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!