Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mogóliáról írok egy beszámolot...

Mogóliáról írok egy beszámolot. Mit tudtok róla? Mi olyan érdekes benne? Mi nem olyan jó? A wikipédiáról ne írjatok ki szöveget mert azokat már elolvastam. Köszi! : )

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 15:08
 1/5 gomzoli válasza:

Ami érdekes benne: a neve Mongólia

Ami rossz benne: könnyű a nevét elírni...

2011. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te komolyan enniyre buta vagy, vagy ez most vicc volt?
2011. máj. 24. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak gúnyolódott veled kérdező, mert elírtad a nevet valszeg véletlen. Csak ezek a neten élősködő önjelölt nyelvtantanárok nem bírnak máshol kockulni
2011. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled. És igen véletlenül írtam el mivel ma legalább 40x leírtam azt hogy "Mongólia". -.-
2011. máj. 24. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:

érdekességet hallottam: a mongol nyelvet korábban olyan betűkkel írták le mint a kínaiak...ilyen ázsiai kriksz-krakszokat írtak.

aztán amikortól kommunizmus lett ugyanazt a nyelvet cirill betűkkel írták le

És most pedig a nyelv maradt ugyanaz. de mostmár latin betűkkel írnak


vidéken a hagyományos jurta életmód és az Ulanbátori életmód között hatalmas különbségek vanank, de az érdekes, hogy a jurta életmód a kommunizmus alatt szinte teljesen eltűnt

rendszerváltás után a gyárbezárásokkal és sok ottani vidéki város kiürülésével vidéki munkák megszűnése miatt nagyon sokan visszatértek a jurtaélethez olyanok is akik pl panelben nőttek fel

én csak ennyit tudok róluk:D

2011. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!