Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Most készülök sátrat venni,...

Most készülök sátrat venni, vélemények, tapasztalatok, mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
A Decathlonban amik vannak, jó minőségűek? Vagy máshol vegyek? Akinek van bármilyen tapasztalata, kérem ossza meg velem!
2011. máj. 30. 12:27
 1/5 anonim válasza:
Én a tesco-s sátrakra esküszöm - a legegyszerűbb, legolcsóbb és egyben legpraktikusabb sátrak. Szerintem azok a sátrak a jobbak, ahol két lécet kell belefűzni a ponyvába X alakban, és már kész is a sátor - az összes többi bonyolult, és egy csomó idő, amíg elkészülsz a felállítással.
2011. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az "iglu" sátrakat is könnyű felállítani, 2 ember fér el benne csomagokkal. Minőség szempontjából nem tudok üzletet mondani sajna.
2011. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ehhez tudni kéne, hogy mire szeretnéd használni. Pl. vadkempingezés esetén célszerű zöldes sátrat venni, mert külföldön sok helyen büntetik és így kevésbé szembetűnő. A sátortípusok közül szerintem az iglu a legjobb, nekem egy RPOutdoor sátram van, meg vagyok elégedve. Elsősorban zivatarban és szélviharban jött ki az előnye, kicsit deformálódott, de kibírta. A "háztető" alakú sátrakat döntötte és vitte mindenhova. Ami fontos még szerintem, hogy két rétegű legyen (legyen külön belső sátor és külső sátor/ponyva). Az egyrétegű sátrak beáznak. Tutira. Kétrétegűnél csak arra kell figyelni, hogy a belső/külső rész nem érjen össze, úgyhogy ki kell rendesen feszíteni és belülről nem nekinyomni. A Quechua sátrak is elég jók, aludtam már olyanban, egy ilyen 2 másodperces (vagy mi a neve) feldobós, köralakúvá összerakhatóban. Egy picit beázott az ajtónál, de azon kívül rendben volt. Ez is egy szempont, hogy zipzár ne látszódjon, legyen megoldva a sátron, hogy anyag fedje bezárt állapotban. A szellőzés is fontos, jobb olyan sátor, ahol két átellenes irányban van nyitható "ablak". Nagyjából ennyi, ha van lehetőséget még a varrások minőségét csekkold.
2011. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. máj. 31. 11:34
 5/5 Evilkiller válasza:

Nekünk tesco-ból volt sátrunk, egyetlen gond volt vele, hogy a külső részt nem lehetett teljesen lecipzárazni, befújta a szél a homokot...

Ha egyszerű sátor kell, quechua-ban vannak másodpercek alatt felállíthatók, és összerakhatók, és még minőségi is...

2012. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!