Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Sárospataki helyi járat?

Sárospataki helyi járat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hol találok Sárospataki helyi járat menetrendet neten?
2011. jún. 22. 21:49
 1/7 anonim válasza:
Mivel már 3X is nyaraltunk Patakon, nagy biztonsággal állíthatom, h. NINCS a városban helyi járat, igaziból még csak taxi sem. A városon áthaladó távolsági járatokra lehet felszállni, a Sátoraljaújhelyről Miskolc, ill. Szerencs felé menő buszok ezek /il. a vissza-irány /, a Volán-menetrendben tájékozódhatsz.
2011. jún. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó XD

Én csak a vasútállomástól a várig akartam eljutni, de gondolom akkor is fizetnem kell, hogy ha ilyen helyközire szállok fel?

2011. jún. 22. 23:28
 3/7 anonim válasza:
Természetesen kell fizetni, de mivel csak pár km, nem túl sokat. A vasúttól érdemes vagy a Bodrog Hotelig /az eléggé a központ/, vagy az Árpád Gimnáziumig elmenni, kb. a két megálló között van a vár.
2011. jún. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2011. jún. 23. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel pataki (is) vagyok, ezért meg kell cáfolnom az első válAszolót, miszerint nincs helyijárat Patakon. Van helyijárat, de a kis távolságok miatt teljesen felesleges rá várni és azzal menni, mivel annyi idő alatt simán odaérsz gyalog! Taxis vállakozó is van: 1! (Tóth Pál 20 373 5864) De szerintem ő se ebből él, mivel szintén a kis távolság, és az itt élők anyagi helyzete miatt az is alig kihasznált.

Hol találsz spataki menetrendet? www.menetrendek.hu

"A kérdező kommentje: Ez nagyon jó XD Én csak a vasútállomástól a várig akartam eljutni, de gondolom akkor is fizetnem kell, hogy ha ilyen helyközire szállok fel?" - MI A FRANCNAK??? [link] szerint 1,2 km, szóval gyalog 5 perc alatt ott vagy és mint ahogy tudjuk, ennyi séta mindenkinek kell! [József Attila utca - Eötvös utca - Hild téren át Rákóczi utca - Szt.Erzsébet utca (haladjon tovább 350 m-t) - MEGÉRKEZÉS! :) ] egyébként meg: [link]

"A helyközi autóbusz közlekedést igénybe vevők száma szinte elenyésző, főként a

külső városrészeken élő, idősebb korú lakosok egy része veszi igénybe. Ennek

elsődleges oka a járatok ritka közlekedése (munkanapokon 2-11 járat indul 1-5

óránként). Ugyanakkor minden jártnak van megállója a városközpontban, miközben

a vasútállomás és az autóbusz pályaudvar is a városközpontban található.

... A leírtakból jól látható, hogy Sárospatakon a közintézmények és szolgáltatások

elérhetősége túlnyomó részt a belvárosra koncentrálódik. A városon belüli viszonylag

kis távolságok miatt ezek elérése a lakosság többségének nem okoz gondot, azonban bizonyos csúcsidőszakokban, a belvárosban való közlekedés jelentősen nehezül."

2011. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok! Semmi szándékom kétségbe vonni a kedves pataki lakos válaszát, mert ezek szerint én rosszul tudtam. De az nézőpont kérdése, hogy mi van messze, ugyanis egy sárospataki lakosnak - kis csomagokkal, pl. munkából haza- nem hosszú legyalogolni az 1-2 km-t, ugyanakkor ha 1 hétre érkezik valaki nyaralni hatodmagával, kismillió csomaggal - az már meggondolandó!

Mindenesetre kösz a pontosítást!

2011. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Pedig tényleg nincs.. és én is pataki vagyok.. De az igaz, hogy felesleges lenne, mert kis város. :)
2015. júl. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!