Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha nem rendelkezem diákigazolv...

Ha nem rendelkezem diákigazolvánnyal, és diákjegyet veszek vonatra, és esetleg elkérik a diákot, akkor leszállítanak, vagy megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Tegnap is utaztunk, megvettem a teljesárú jegyet, odafelé nem is jött kaller, visszafelé pedig nem kért igazolványt, így nem érte meg h a dupláját fizettem. Úgy tervezem, h legközelebb már diákot veszek, csak nem tudom, h ezért leszállítanának e...
2011. júl. 14. 14:28
 1/8 anonim válasza:
Nem szállítanak le,ha kifizeted a büntetést. Mikor én másfél éve nem megfelelő jegyet vettem kb 7ezer volt.
2011. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jegy nélkül, vagy érvénytelen jeggyel utazó személy, pótdaíj fizetésére köteles.

Ha nem vagy diák, de a jegyed diák, akkor az érvénytelen jegy, tehát büntit kapsz.

Nem tudom, mikor szállítanak le valakit, de én ilyet még csak cigányokkal láttam h leszállítják őket, és nem csekket kapnak- ezt most nem rasszizmusból írtam v ilyesmi, de tényleg még csak náluk láttam ilyet.

2011. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Ezt helyben kell fizetni v csekket írnak?

2011. júl. 14. 14:45
 4/8 anonim válasza:

Milyen vonalon közlekedsz?

Mert én akárhányszor ülök vonatra, mindig van kalauz. És mindig kérnek minden papírt, ha bármilyen kedvezményes jegyet veszek...

2011. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
asszem ha helyben akkor 5000, ha csekken akkor 7000, de lehet h már változtak az összegek.
2011. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
ha diákkorú vagy, akkor lehet jóindulatú a kalauz és nem büntet meg, de hivatalosan meg kell hogy büntessen, ha meg ellenállsz, nem közölsz adatot, ilyesmi, akkor leszállít.
2011. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok diákkorú, de annak nézek ki, meg is szoktak lepődni, h ha teljesárú jegyet kérek. Szóval gondoltam, h úgyteszek mintha keresném, majd azt mondom h otthonfelejtettem az irataimat. Egyébként Budapest Délitől Gárdonyig mentem.
2011. júl. 14. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Helyszínen 6000 csekkesen 9000.

Leszállítani csak akkor fog, ha megtagadod az irataid átadását, hogy kiállítsa a csekket a nevedre.

Sőt, ha a kaller nem kéri el, viszont jön az ellenőr és ő elkéri, akkor Téged is megcsesznek meg a kallert is.

Szóval okosabb, ha maradsz a teljes árú jegynél, vagy szerezz be egy diákot.

2011. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!