Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen nyelven fog beszélni a...

Milyen nyelven fog beszélni a légiutas kísérő és azok az emberek akik a kapunál ellenőriznek?

Figyelt kérdés
Angolul nem tudok, még diák vagyok és németes vagyok. Az adott ország nyelvét beszélem valamennyire. Vagy itteni felszálláskor magyarul, ha hazajövök akkor meg az ottani nyelven?
2011. aug. 1. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó lett volna tudni, hova mész és főleg, milyen repülő-társasággal.

A légikisasszony olyan nyelven beszél, ahova a gép tartozik. Pl. a Lutfhansa gépen beszél németül és angolul, Tarom gépen románul és angolul. Malév gépen persze magyarul és angolul. Újabban be szokták mondani, hogy a személyzet hány nyelven beszél. Most érkeztem Londonba az Etihad nevű Abu-Dhabi-beli társaság gépével - ott bemondták, hogy a személyzet 11 nyelven beszél. Persze, hogy nem mindenki egyszerre, de volt pl. svéd alkalmazottuk is.

A kapuknál a helyi nyelvet beszélik, mert helybeli alkalmazottak. Budapesten magyarul, Dubaiban arabul, Prágában csehül.

2011. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
wizzair
2011. aug. 1. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs gond, a Wizzair-nél magyarul és angolul beszélnek.
2011. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most megnyugtattatok.:) Repültem már, de eddig a szüleimmel, nekik meg nem gond az angol, így nem igazán figyelnek arra, hogy hol nem beszélnek magyarul.
2011. aug. 1. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem beszélek angolul, jártam rengeteg helyen a világban, a németem nem volt jó semmire, persze szállodát, ilyesmit nem én intéztem, de a repülőtéren sose volt gondom, elég beszédesek az ott dolgozók mozdulatai, meg amíg várod a sorodat kifigyeled, hogyan történik a dolog, simán átjutsz. Vannak kinn piktogramok, ott aztán holt világos mi-mit jelent....
2011. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!