Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Olcsóbb ha elkap az ellenőr...

Olcsóbb ha elkap az ellenőr és megbüntet, mintha jegyet vennék mindig? Semmi lehetőségem nincs kedvezményes utazásra?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, Bp-re járok iskolába minden hétvégén. Nálunk nincs ilyen oktatás, tehát ez a legközelebbi.

Bejárni alapból havonta 15000 ft.

Bp-en belül is kell utaznom, átszállnom, meg vissza is. Havonta 6000 ft ha sehova máshova nem megyek. De jó esetben még megyek enni is, barátokhoz is, stb.

Na most ha elkap egy ellenőr az is 6000 ft, de az vagy elkap vagy sem. Tehát még olcsóbb ha nem veszek jegyet és megbüntetnek néha?


Távoktatásban tanulok, utazási kedvezményre nem vagyok jogosult. De valami más megoldás nincs? Ez így tényleg nagyon drága.


2011. aug. 16. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A büntetés úgy van hozzákalkulálva a díjjakhoz,hogy akármilyen drága is a jegy,annak mindig minimum 3-4x ese a büntetés alapdíja,ami tovább szorzódik legalább ennyivel,mennél tovább halogatod a bünti befizetését.A bünti ha felszorzódik egy csillagászati összegre,aztán a végén akár x nap elzárásra(fogdára,börtönre) is váltódhat,ha ad absurdum nem mutatsz semmiféle fizetési hajlandóságot.
2011. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Darcy01 ***** válasza:

Van 24 órás jegy, ami 1550 Ft-ba kerül. Ezzel nem tudnád megoldani a hétvégéket?

Én 6 évig voltam diák, mindig volt bérletem. Most már nem Budapesten élek, de néha van dolgom ott. A metrózást nem lehet megúszni jegy nélkül, arra szoktam venni. De a felszíni járműveken bliccelek. Ott van a kezemben a jegy, és folyamatosan figyelem, hogy nem száll-e fel ellenőrnek kinéző ember. Elég jó a megfigyelőképességem és az emberismeretem, már korábban is, mikor volt bérletem, akkor is mindig kiszúrtam, hogy ki az ellenőr.

2011. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érettségid van?
2011. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha huszonéves vagy, akkor hétvégente kaphatsz 30%-os kedvezményt vonatokon, vagy valahogy így, egyébként nem hiszem hogy jogosult lennél bármire is, ha nem kaptál diákigazolványt.


A te döntésed hogy játszol e a szerencséddel, ha egy hónapban egyszer kap el az ellenőr, akkor lehet jobban jársz, viszont ha minden második hétvégén, akkor már ugye nem is volt olyan jó döntés...

Budapesten is lehet kicsit sakkozni, én pl sokszor utazom azért metróval és sétálok kicsit többet, mert ott átszállhatok új jegy lyukasztása nélkül, így egy oda-vissza utat megúszik 700 forintból és lehet kicsit többet kellett sétálnom, meg az út is hosszabb volt, de nem 1400 forintba került. Próbálj ilyen útvonalakat készíteni, hátha neked is sikerül kitalálni valamit.


Sajnos azt neked kellett volna látni előre, hogy ennek lesznek anyagi következményei, ha nem láttad, vagy nem foglalkoztál vele, azért csak is te vagy a felelős, neked kell megoldani.

2011. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Metrón ne utazz. Mindig legyen nálad egy jegy. Illetve ha jön az ellenőr, megszakítod az utazást (leszállsz) és kész. Ezt jogilag megteheted, csak szinte senki nem tud róla. Büntetést akkor kell fizetned, ha folytatni akarod az utazást. Bár én a helyedben vennék egy gyüjtőjegyet, azzal egész sokáig el tudnál lenni. Ha kell lyukasztasz és nincs balhé. Persze megértem, hogy valakinek az is nagy kiadás már sajnos.
2011. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Boltban fizetsz a kenyérért? Akkor légyszíves az utazásért is fizess.
2011. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha még aktuális a kérdés.. Buszokon szinte sosincs ellenőr meg villamoson, trolin se nappal. Este viszont ellepik és minden ajtónál áll meg, plusz a közterületesek. Ahányszor Pesten voltam sose kaptak el.
2012. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!