Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülni is lehet útlevél...

Repülni is lehet útlevél nélkül uniós tagállamba?

Figyelt kérdés
Mik azok amik nem lehetnek a kézipoggyászba? Ha online veszem meg a repülőjegyem és kinyomtatom akkor mi változik felszálláskor?
2011. szept. 26. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindegy mivel utazol EU-n belül elég a személyi.

A kézipogyászban nem lehet 10x100 ml-nél több folyadék, fém olló,körömreszelő, bármi ami fegyver lehet.

Nem értem mit értessz az alatt,hogy "változik felszálláskor"

2011. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

1. Ervenyes szemelyi igazolvannyal lehet repulni az Europai Union belul (az uj fajtaval, ami olyan mint egy kartya, nem a regi fuzet)

2. Semmi nem lehet a kezi podgyaszban, ami sertheti masok testi epseget, masok szabadsaghoz valo jogat. Tolem pl jatek bilincset vettek el, eleg ego volt :))) Tovabba semmilyen folyadek nem lehet nalad a becsekkolasnal, kesobb vehetsz inni a duty free shopban, persze 5szor annyiert...

3. Semmi nem "valtozik" mert az utazasi irodak is online intezik a jegeket, tehat nincs mas mod. A becsekkolasnal felmutatod a szemelyid, meg vm papirt amin rajta van a foglalasi kod (de lehet hogy repjegy kod a neve, na mindegy, tudni fogod melyik az, mert ki lesz emelve, es irni fogjak, hogy vidd magaddal)

2011. szept. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

regi szemelyi igazolvannyal is lehet utazni!


http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__1205377

2011. szept. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"meg vm papirt amin rajta van a foglalasi kod (de lehet hogy repjegy kod a neve, na mindegy, tudni fogod melyik az, mert ki lesz emelve, es irni fogjak, hogy vidd magaddal)"


a vmi papir, amit az utolso igy nevez, az a repulojegyed, amit ki KELL nyomtatni, ha online becsekkolsz, ugyanis ha nem, akkor a repteren felszamoljak a "repteri becsekkolas"(repjegy kinyomtatasa stb...) koltsegeket. Tehat nem csak a foglalasi kod szukseges, hanem az a vonalkod is, amit az online visszakuldott jegyeden szerepel. Utolso, nem vagy vmi tajekozott, ezert ne adj teves infot, sem a szemelyivel, sem a repjeggyel kapcs-ban......

2011. szept. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Tobbszor repultem, mint amennyi hajad van dragam, csak magyarul nem tudom a nevet. Es pl ferihegyen eleg csak a szemelyi (ha ott csekkolsz be), meg azt sem kerik, hogy nyomtasd ki a jegyet! De sebaj!
2011. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ok utolso nagyon szellemes vagy... :D egyebkent kopasz vagyok :DDD viccet felreteve es legiutas kisero :DDD no de mindegy...kerdezo, azert csak nyomtasd ki a "repjegyet" (mondjuk ha wizzair-rel, easyjettel es egyeb diszkont legitarsasaggal szeretnel repulni) de a szemelyi igazolvanyra visszaterve, olyannal is lehet repulni, kedves utolso, ami tobb lapbol all mint amennyi hajad van ha mar megmaradunk ezen a szinten....:DD nem csak a kartyassal....:))
2011. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja es fogalomzavarodat tedd egy picit helyre, " ha ott csekkolsz be" de mivel en az online check in rol beszeltem, ezert kell kinyomtatni a jegyet.....:)))))
2011. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:)
2011. szept. 28. 07:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom észrevettétek-e: Schengenen belüli repülésnél már nem kérik az útlevelet (szinte) egyik reptéren sem.


Én most a héten jártam ugy, hogy teljesen elfelejtettem utlevelemet (személyim azt sem tudom, hol van), és simán repkedtem. Online becsekkelsz, kinyomtatod beszállókártyát, és onnantól kezdve csak arra van szükség.

Jogositványom volt nálam, de az elméletileg nem egyenértékű szig-gel vagy utlevéllel... és nem is kérték


- Elképzelhetó, hogy fapadosoknál még mindig kérik utlevelet. Ez hagyományos légitársaságokra vonatkozott

- Schengenen kivülre (pl. Anglia) ez nem vonatkozik. Oda kell személyi vagy utlevél

2011. okt. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!