Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valaki világ körüli útra?

Valaki világ körüli útra?

Figyelt kérdés

Biztos lesz, aki lehurrog, de nem számít! 1000 éves vágyam, hogy egy táskával bejárjam a földet, stoppoljak, blicceljek és csak az adott napnak éljek. Kéregessek, ha nincsen pénzem, alkalmi munkákat végezzek, gitározzak a tereken némi apróért, hogy meglegyen a napi betevőm, itt-ott hosszabb ideig maradni aztán hazajönni 10 év múlva...ha hazajönni. Lehet hogy több ezer kilométerre talál meg a béke és a harmónia.


Miért? Ez egy kaland...nem akarok a szürke hétköznapok fogságba esni és robotolni..Főiskolás vagyok, de tudom, hogy nem erre vágyom..Látni akarom a világot! Társakkal ez könnyebb lenne! Esetleg ha valakinek vannak hasonló vágyai...:)

"Nem az számít, hogy hány év van életedben, hanem, hogy mennyi élet van éveidben!"


2011. okt. 19. 22:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából túl nyúl vagyok egy ilyet bevállalni, de egy ilyenen már én is álmodoztam nagyon sokat, igaz bicóval :D

Teljes mértékben megértelek, eléggé nagy döntés, de mindig is irigyeltem az ilyen embereket, akik mertek valamit tenni, amire visszaemlékezve jó dolog, és nem csak a gyár van az emléked minden pontjában. TELJESEN MEGÉRTELEK. Én csak sok szerencsét kívánok! (láttad már az Út a vadonba c. filmet? )

20/f

2011. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
Én is gondolkozom ilyenem, mert én is ÉLNI akarok, nem vegetálni :)
2011. okt. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet de nemárt ha tudsz nyelveket. Lenne hol aludnod, fürdeni meg ilyenek? Én ilyen alap dolgok nélkül nem tudnám elképzelni.
2011. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind nagyon szépen és jól hangzik... Egy romantikus-kaland filmben. A való élet egy kicsit más... Aztán lehet, hogy én vagyok túlságosan korlátolt és valaki koldulás közben találja meg a békét és a harmóniát.
2011. okt. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj az elképzeléseddel,hogy magyarként gondolkodol.Azt hiszed hogy otthon feltudsz lógni a vonatra vagy buszra,hogy bliccelj,akkor ezt bárhol a világon meg tudod tenni.Na ebben már tévedésben vagy.

A legtöbb országban a buszra csak úgy tudsz felszállni ha a sofőrtől jegyet veszel.Anglia,Franciaország,Belgiumban így van...Az olaszoknál ugyanúgy jegyet veszel..Oroszoknál is kell jegy és ott nem szokás bliccelni.Stoppolásról meg annyit,hogy ma már egyre kevesebben mernek stoppost felvenni,főleg hogy minden országban van legalább egy olyan eset,amikor stoppos gyilkolt.Az emberek nem mernek stoppost felvenni.Saját szemmel láttam amikor Németországban voltunk,és odajött egy fiatal srác hozzánk,hogy a barátnőjével stoppolnak,vigyük már el őket.Mi elutasítottuk a kérésüket.Amíg bent ebédeltünk az étterembe a srác minden autóhoz odament aki tankolt,de senki nem vette fel őket.Később hallottam,hogy már 1 napja ott voltak,de senki nem vitte tovább őket.Így a stoppolás bizony szerencse kérdés lesz.Arra ne építs nagy utakat.(ahogy a bliccelésből se)Mivel pénzed nem lesz sem hajóra,sem repülőre így csak Európában,Ázsiában gondolkodhatsz..Mondjuk ez is szép teljesítmény lenne végig túrázni..

Én is tervezek egy világ körüli utat,de nem bliccelésből,kéregetésből..Nekem így nem menne.Én hátizsákosan,megfelelő anyagi hátérrel indulnék útnak.HA éjszaka van akkor legyen hol aludnom,és ne az utcán aludjak mint egy hajléktalan.A mai világban ez már életveszélyes mutatvány lenne..(nagyon sok olyan ember van aki csak az ilyen sebezhető emberekre vár)

Egy jó tanács.Ha békére és harmóniára vágysz akkor menj Indiába.Ott koldulhatsz,elmélkedhetsz..mindenki azt csinálja..(idővel a bűzt is elviseled ami a Gangesz folyó partján terjeng,én nehezen viseltem el..)

2011. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm a biztatást! :)

Azoknak akik oly negatívan állnak a dologhoz nem tudok mit mondani...a hiba bennetek van! Túlságosan realisták vagytok. Engem nem igazán izgat a pénz meg a technika és az ezekkel való nagyzolás...Taszít a 21. század. Egyszerűen, kalandosan...Fürdés? lehet, hogy csak havonta...jobb esetben hetente, de csak találunk valami tiszta forrást, ahol lecsutakoljuk magunkat! Remélem olyan emberek is írnak, akik az én nézőpontomat osztják! :) De köszönöm, hogy megosztottátok a véleményeteket!

2011. okt. 20. 00:51
 7/38 anonim ***** válasza:
0%

ma 00:30 vagyok

Mivel nem írtad meg,hogy férfi vagy nő vagy,feltételezem hogy férfi akinek nem számít ha havonta fürdik..Én nőként nem lennék erre képes,és nem azért mert zavarna hogy büdős vagyok..Tudod nekünk nőknek vannak olyan heteink amikor muszáj tisztán tartanod magad..(nem részletezem tovább)

Amiről te beszélsz az nagyon jól hangzott mondjuk 1700-as években vagy 1800-as években.Hiába utálod a 21-dik századot,ma nem abban a korban élünk,hogy egy patakban megfürödj vagy hónapokig ne tisztálkodj..Jobban mondva fürödhetsz patakban,folyóban,csak figyelj hogy ne magán területre tévedj,mert a pénzbírság elég drága lesz...

Én nem akarlak lebeszélni,sőt kívánok neked jó utat,és sok szerencsét..

De ettől függetlenül nincs bennem hiba,hogy butaságnak tartom az ötletedet.Nem azt hogy világ körüli útra vágysz,hanem azt ahogyan akarod..

Én több országban voltam viszonylag olcsón..De tisztálkodtam,ettem,és nem koldultam..

2011. okt. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam már ilynen de gyáva voltam belevágni. :)

Úgy hogy kamionos lettem.. :)

2011. okt. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
0%

Izzadt tökű magyar kamionos XD :P

Ne fürgyé le!


A nőknek kell a higénia! A világon nincs csak egy tusoló az az 1 is az fürdőjükben található.. O" igényes nők.. Láttam én már kurv@t porban fürdeni az út mellett.. :P

2011. okt. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, rettenetesen naív vagy. Indulj útnak, sok sikert, biztosan bölcsebb leszel.
2011. okt. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!