Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Au pair! Hogy mondjam el azt...

Au pair! Hogy mondjam el azt a host családomnak, hogy én nagyon szeretnék nyelviskolába járni, de nem tudom kifizetni?

Figyelt kérdés

Annyira cikinek érzem, mert ezeknek itt nem jelent gondot a pénz, de én kapok itt Londonban heti 90 fontot, a nyelvtanfolyamok meg minimum 100 font/ hét ... kezdőtőke nélkül jöttem ki, szüleimtől nem tudok kérni ...

Valami tipp ?


2011. dec. 7. 11:26
1 2
 1/16 bánomisén ***** válasza:

Az én tippem a Callan School, az Oxford Street-en van, az Oxford Circus és a Tottenham Court Road között, majdnem szemben a Plaza-val.

Beszédcentrikusan oktatnak, heti fizetés van, az első hét ingyenes, hogy leteszteld, megfelel-e neked az oktatás. A tandíj messze nem éri el a heti 100 fontot.


Itt a honlapjuk, ebben találsz egy csomó információt, a második link meg a vizsgarendszerük, de ha nem akarsz papírt a nyelvtudásodról, akkor nem kötelező vizsgáznod.


Szerintem érdemes utánajárnod, már több embertől hallottam, hogy jó a képzésük és nem is drága.


[link]


[link] en/examinations/

2011. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 bánomisén ***** válasza:
Ja, és bocs, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de gondoltam, nagyobb hasznát veszed egy tanfolyamnak, ami belefér a heti 90 fontodba.
2011. dec. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Szijja

Vannak ingyenes nyelvsulik is. Írd be a google-ba, hogy "learn direct" ez egy nyelvsuli hálózat, sok van az országban, biztos vagyok benne, h Londonban is. Am én is Londonban vagyok, 6 zóna:)) És én is egy ilyen learndirect-ben fogok tanulni jan.tól.

Amúgy meg ha mindenképp fizetősre mennél, kérd meg, hogy fizessék neked a sulit és mellette mondjuk csak fele annyi fizetést kapj (persze ha ez neked megfelel).

2011. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Rosszul emlékszem, hogy aki au pair annak a családja vállalja a sulit?

Legalábbis nálunk (szintén ap) a család fizeti a nyelvsulimat és az egészet. Heti 2* intentzív német. A könyvet is ők vették meg.

És nem vonják le a fizumból, ez benne volt a megállapodásunkban (esetünkben szerződésben)

2011. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm, meg is nézem ezeket a dolgokat! :)


Elvileg az au pairnek saját magának kell fizetnie a nyelvsulit, ha esetleg a család úgy dönt, hogy fizeti, mint pl. nálad, és még a szerződésbe is benne volt, akkor kimondottan szerencsés vagy :)

2011. dec. 7. 15:24
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp hozd fel nekik a témát, egy jó körülmények közt élő Angol családnak egy nyelviskola nem tétel, főleg hogy ők is kamatoztatnak belőle, mert a gyereküket neveled.
2011. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, szerencsére mi írtunk szerződést, hogy mi a dolgom és ők mit nyújtanak. Minden egyéb dologra megkérnek vagy megcsinálom magamtól. A sulit is ők fizetik szerencsére :) Meg még sok egyéb dolgot. Mióta vagy náluk?
2011. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

katasztrófahelyzet....kivándorol és ott megalázkodik egy családnál és még nyelvtudásra is a fogadó családtól akar pénzt kérni

ilyen hogy jut eszedbe?..kimész, ott dolgozol és még plusz pénzt kérsz...eszembe sem jutna ilyen, örülnék, hogy lyuk van a fenekemen

és ott vagy kint és még nem is tudsz felsőfokon angolul...


tényleg elvakultak ezek a nyugatiak, mert hozzám jönnétek makogó nyelvtudással úgy kipenderítenélek, hogy a lábad nem érné a földet

2011. dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

azért utálom azt az egészet ( előző vok) mert hiába próbálunk itthon jó országimázst kiépíteni, amikor magyarjaink szolgaként dolgoznak alamizsnáért és még plusz pénzt kéregetnek rá, nyelvet nem tudnak stb

ott van svájc, ahol cigányok, stricik és prostituáltak a magyar odatelepülők...

és akkor persze, hogy a nyugati embernek a magyarokról rögtön a nyomorult, olcsómunkás jut az eszébe

2011. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző azért kicsit el vagy tévelyedve. Az au pairségnek épp az a lényege, hogy minimális munkáért vigyázol a gyerekekre és tanulsz! Nem az, hogy úristen most meggazdagszok. Olvass már utána könyörgöm. Mellesleg meg a gazdag nyugati társadalomnak is megéri, ugyanis nem kell magánoviba járatni a kölyköt jó pénzért vagy nem kell fizetni szakszerű diplomás gyermekgondozót+ szakácsot+ takarítónőt, mert egyszerre megkapja egy személyben, cserébe ő is nyújt valamit.

Mellesleg ez a Svájcos szöveg. Tudod Te mit beszélsz??? Én itt élek kint, és közel nem úgy van ahogy Te gondolod. Mi kinti magyarok sem fogadunk el minden szär melót, ha van tudásunk (esetemben egy jogi végzettség) értelemszerűen ehhez a tudáshoz keresek munkát. Mellesleg meg helyi környezetben jobban tudsz nyelvet tanulni mint az otthoni nyelvórán. 3 hónap alatt a 0 németről kezdő szintre jutottam. Az angolom erős középfokra fejlődött. És köze nincs ahhoz ahogy otthon beszélnek.

Úgyhogy légy oly jó és ne állíts olyat amit még nem tapasztaltál. A szavaidból az jön le, hogy fogalmad sincs mi fán terem az au pair "munka". Ez nem munka! Ez lehetőség az élettől! Majd ha Te is lehúztál legalább 1 évet akkor fikázódhatsz.

2011. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!