Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nekvivágnátok 18 éves fejjel,...

Nekvivágnátok 18 éves fejjel, nulla francia nyelvtudással (se flamand, se német) Belgiumnak au pair-ként?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha a csaladnak igy megfelelo leszel, akkor mindenkepp! Magyar lesz a csaladod, vagy angolul beszeltek majd? Milyen nyelven beszelsz?

Kint az au-pairek nyelviskolaba jarnak, igy mindenkepp erdemes nekivagni.

2009. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem beszélsz semmilyen idegen nyelvet, akkor nem. Ha meg pl. tudsz angolul, akkor előre tisztázni kell a családdal, hogy olyat keresel, akivel angolul is tudsz kommunikálni. Én mondjuk nem vállalnám be, mert azt gondolom, hogy ahhoz kell egy alap nyelvtudás, hogy arra kint tudj építeni. Én éltem Németországban nulla német nyelvtudással és nem is ragadt rám sok minden, mert a nyelvről semmit sem tudtam. Szerintem legalább alapokat érdemes tudni, hogy ismerd a nyelv szerkezetét, tudj mihez építeni.
2009. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
33%
Én félnék nekivágni, mert Belgiumról a prostitúció is az eszembe jut: sok kelet-európai lány átverés áldozataként a Benelux államok egyikében, Svájcban (vagy más országokban) köt ki szajhaként. Lehet, hogy pesszimista vagyok...
2009. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En au pair vagyok Belgiumban, 18 evesen jottem ki. Franciaul, flamandul nem, de nemetul beszelek, bar ennek sok hasznat nem veszem, mert az utcan inkabb franciaul beszelnek az emberek, az angollal is hamarabb megertetem magam, mint nemetul.


Szoval en nekivagnek. :) Irj ha bovebb info kell. :)

2009. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

én nem vágnék neki

egy ismerősöm szintén 18 éves, ő igy megy ki nemsokára Olaszországba, hogy nem tud Olaszul, csak angolul meg németül, szerintem hülyeség, bocsi. Olyan nyelvvterületre menj, ahol beszéled a nyelvet!

2009. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig menj, menj, menj és tanulj nyelveket! Minél többet, annál jobb! Én is így indultam neki Angliának, egy kukkot sem tudtam. Szívtam is igaz, de kitartottam és megérte! Aztán Párizsban is éltem szintén nyelvtudás nélkül (jó ez már kicsit msá volt mert középsuliban tanultam), de itt meg bekavart az angol, amit nagyon megbántam. Ha ma tehetném inkább oda mennék, ahol nem beszélnénk egy közös nyelvet (ami nálam ugye az angol volt)


Ami még fontosabb, láss világot, ismerj meg más kultúrákat, más gondolkodás módokat, valamint nem utolsó sorban ismerd meg magad. Azt, hogy mire vagy képes! Az idegen környezet erre tuti meg fog tanítani!


Sok sikert és kitartást!

2009. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

húú. köszönöm a válaszokat. Igen angolul beszélek, és még nincsen letisztázva semmi, de már keresek (és találtam is) kint élő magyar családokat.

A lány, aki azt írta, hogy kint dolgozik, az legyen szíves írjon nekem infokat, mert nagyon kíváncsi vagyok! :)

köszi

2009. máj. 20. 16:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
No... ha angolul beszélsz, én biztos kimennék. Elvileg az au pairkedés egyik alappillére úgy is a nyelvtanulás lenne nemde? Meg aztán ha kint élsz egy darabig úgy is rádragad valami. Én csak két és fél hetet voltam kint közép fokú angol nyelvtudással, de nagyon nagyon jól éreztem magam, és rájöttem, hogy a nyelvtől abszolút nem kell tartani.
2009. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


En irtam, hogy Belgiumban vagyok au pair. Szivesen irok barmilyen infot, mi erdekel elsosorban?

2009. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
minden! :) hogy kerültél ki, miylen feltételkkel mentél és miket kapsz és milyen a család! tényleg minden érdekelne! :)
2009. máj. 20. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!