Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi is az a jetlag?

Mi is az a jetlag?

Figyelt kérdés
Tudom, Google, Wikipedia... De én most személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Hogyan hat az emberre? Lehetnek bajok tőle?
2011. dec. 28. 22:46
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok: Mi a különbség ha például Budapestről Tokyoba megyek (keleti irányba)? És ha például Budapestről Los Angelesbe megyek (nyugati irányba)? Egyáltalán van különbség?
2011. dec. 28. 22:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénfüggő. Pl. fel lehet rá készülni én amikor Kanadába mentem akkor egy héttel előtte minden nap későn mentem aludni (hajnali 1-2), így annyira nem is zavart meg. Voltam Hong Kongban is az sem volt vészes, csak az első napon voltam kicsit szétszórt. Fontos, hogy a helyi idő szerint menj aludni. Pl. amikor mi megérkeztünk Hong Kongba akkor délelőtt volt, kegyetlen fáradt voltam de este 9-ig vártam az alvással. Másnap aludtam vagy 10-ig, de utána már teljesen jól voltam. Kicsit nehezebb amikor álmatlanul kell kényszerítened magad, hogy aludj.

Ha messzire utazol, akkor az első napokra ne nagyon tervezz pl. hosszú vezetést, vagy nagy fizikai erőnlétet kivánó túrát vagy sportot. Vannak gyógynövényes gyógyszerek amik segíthetnek ilyenkor.

2011. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én utaztam már Kubába és Új-Zélandra is.


Igaz, én még fiatal vagyok, ezért igazából sosem éreztem jetlaget, bár ÚZ-n volt egy-két érdekes élményem az utazással. Pl. volt olyan, hogy miután megérkeztünk, fennvoltunk aznap éjjel 2-ig és másnap délután 17:00-ig aludtam. És csak pár órának érződött.

Amit tudok tanácsolni az az, hogy ha több átszállással utazol valahova, akkor a csatlakozások között ne aludj! Legalábbi nekem nem tett jót. Mert gépen csak pár órákat tudok aludni (max. 2-t egyben), reptereken meg lehet akár 5-öt is, mégsem javaslom. Aludni csak akkor jó, ha már megérkeztél, akkor is helyi idő szerint, mert akkor egy nagy alvással a hátad mögött lesz az egész utazás. ha KÖZBEN alszol, akkor az utazás folytonosságának érzete megszakad, olyan, mintha elölről kezdődne, pedig a fele még hátravan és ez nem jó érzés. Becsapod a testedet. Nekem legalábbis így volt.

2011. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elejen meg amator voltam es csak mentem amerre lattam, ezert a jetlag nagyon durvan erintett.

Mikor eloszor mentem Bp-rol LAbe, vegig aludtam az utat, de olyan szinten, hogy mikor felebresztett a legikisero, hgy szallunk le, allitsam fel az ulest/tamlat, utana ujra elaludtam, es mikor foldet ert a gep a huppanasra ebredtem, utana meg akkor ebredtem mikor a mellettem ulo rangatott, hogy kelljel mar fel, mert mindenki leszallt es nem tudok atmaszni rajtad...:)

Persze LAben az elso 2-3 nap meg budapesti ido szerint kelltem/fekudtem... nagyon rossz volt.


Mikor LAbol mentem Bp-re, Bp-en mar este 9kor lefekudtem aludni, de masnap anyu delutan 5kor rangatott, hgy kene mar kellni. Azt sem tudtam hol vagyok annyira faradt voltam.


Mostmar bolcsebb vagyok, nem kavezok, nem teazok utazas elott. Direkt jol kifarasztom magam utazas elott, igy vegigalszom a repulot, es celorszag szerinti este megyek aludni. Ilyenkor masnap mar reggel 5kor felkelek es ez igy megy szinte vegig (ha pl. maradok egy hetet), hgoy este 9-10 csicsika, reggel koran ebredes.

Ha kuzdok az elalvassal, akkor melatonint veszek be es gyogyteakat (koffein mentes) iszok. Reggel pedig 1 kave.


Embere valogatja, kellett par utazas, hogy megtanuljam nekem mi jon be, mi mukodik. Peldaul indulas elotti party az szinte kotelezo, hogy masnap hulla legyek mert amint a gep megemeli az orrat felszallasnal, en mar nyomom a gombot es dontom hatra az ulest es szunya:)

2011. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
húú, köszi a válaszokat! én majd tavasszal megyek washingtonba és sokan mondták hogy a legrosszabb dolog ez lesz az útban.
2011. dec. 31. 15:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!