Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Segítene valaki, aki részt...

Segítene valaki, aki részt vett már nagyobb hangvételű, minimális költségvetésű (autóstoppos, gyalogos) utazáson?

Figyelt kérdés

Ha volt ilyen kalandban részed, leírnál pár olyan élményt, tanácsot, tapasztalatot egy ilyen utazást tervezőnek?

(pl. hány km-t mentetek, merre, mennyiből jött ki, pozitív, negatív élmények stb)


2011. dec. 29. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy merre akarsz menni. Én annak idején mentem Ausztriába és nagyon fárasztó volt. Tavaly vittem két német srácot, akik Mangaliaba mentek Außigból Prágáig. Hát, nem csinálnám az biztos.

Gyalog jobb menni, de naponta 30 km a maximum és 20 kilónál többet nem érdemes vinni.

Szerintem ennyire olcsón nem szabad utazni. Inkább vegyen az ember egy használt autót, vagy ha nincs pénz egy olcsó vonatjegyet és sokkal jobban fogja érezni magát.

2011. dec. 31. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyenlőre csak Magyarországon stoppolok... Két útvonal a több százból. Budapest-Szolnok-Debrecen... Budapest-Győr...

Minden utazásom csak 100 Ft.-ot vett igénybe péksütire... Eddig összesen több 1000 km.-t stoppoltam, mindet száz forintból. Írj egy kis táblát az úticéloddal, hosszabb úton szakaszonként... (Pl.: Budapest-Debrecen: MONOR-CEGLÉD-SZOLNOK-KENDERES-PÜSPÖKLADÁNY-DEBRECEN)... Negatív élmény egyszer volt, amikor balesetet szenvedtünk... a legjobb amikor 240km-es úton csak női vezető vett fel... Legjobb hely a stoppolásra, egy helyiség határa, egy jó látható hely, ahol félre tudnak neked állni... (Buszmegálló, parkoló stb...). remélem tudod kamatoztatni a tanácsaimat... AZ AUTÓSOK LEGYENEK VELED! JÓ UTAT

2012. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!


Első válaszoló: Nem (csak) az olcsóság miatt szeretném ezt kipróbálni, hanem kalandvágyból is. Nem kényszer számomra, így vélhetőleg élvezni fogom. Kelet felé mennék, és terveim szerint rászánnék egy-másfél évet erre a vagabond életre. Kimondott uticélom nincs, utam célja maga az út.

2012. jan. 20. 15:11
 4/6 anonim válasza:
100%
En szerencsesnek erezhetem magam, mert eljutottam az Europa-Afrika (Marokko-Gibraltar) hatarig autostoppal. Teljesen egyedul indultam el, mert senki nem merte bevallalni ezt a 3300 km-t. 11 nap alatt sikerult, de hamarabb is lejuthattam volna, ha az utban eso varosokban nem nezek szet turistakent (Genova, Monaco, Nizza, Marseille, Barcelona, Valencia, Malaga). 20 eurobol kijott az utazas, mert indulas elott bevasaroltam a Tescoba, es nem kellett ut kozben kajat venni. Amiota elindultam azota is kulfoldon ragadtam, ez mar 2 eve tortent. Csak pozitiv emlekeim vannak, mert eletem legszebb legkalandosabb napjai voltak ezek.
2012. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
hűha, kedves elöző válaszadó,irígyellek! Kalandos és izgalmas lehetett ezt végigcsinálni :). Én biztos mentem volna veled :)
2012. okt. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Milos2 válasza:
stoppolni könnyű kiteszed a kezed és nyomod a lájkot! A lényeg hogy vagy kanyarban, vagy benzinkútnál vagy olyan helyen stoppolj ahol lassítanak a kocsik! Leírva egyszerű de megtenni nehéz, főleg aki nem tudja milyen érzés is ez, az nem vesz fel, voltam nálatok magyar országon de órákig csak álltam stoppoltam, nem vett fel senki ezért 60 km oda vissza gyalogoltam vicces volt azért. :D de itt nálunk Szerbiában, elég egyszerű kiállsz egyből fel vesznek, jobbam meg éri 30 percet, néha 1 órát várni és elvisz ahova akarod meg marad a busz pénz és el lehet inni a haverokkal el bulizni! :D
2014. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!