Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kell vízum átszállásnál?

Kell vízum átszállásnál?

Figyelt kérdés

Elszeretnék repülni Bostonba dohai átszállásal. ugye nem lehet a qatar airwaysnél budaoest boston nonstop? úgy terveztem hogy elöszöt BUD-DOH

és másnap(mivel aznap 11:50-re érünk oda) DOH-BOS.

Akkor kell a vízum katarba?



2012. febr. 14. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem lépsz ki a reptérről akkor szerintem nem kell.
2012. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Nem lépsz be az adott ország területére. A terminál igazából egyfajta országon kívüli terület - amíg nem lépsz ki onnan, nem kell útlevél sem :)
2012. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Erre azért ne vegyél mérget, érdemes a nagykövetséget megkérdezni. Pl. amikor még kellett vízum az USA-ba, akkor az átszálláshoz is kellett.
2012. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A terminál egésze nem az.
2012. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utaztam már Dohán keresztül, és valóban: ha nem mész ki a tranzitból, akkor nem kell vizum.


Egyébként legtöbb országban ez igy működik (általában nem kell vizum, mert átszálló utasok csak a tranzitterületen tartózkodnak). USA különleges eset: oda valóban beléptetnek az országba minden esetben, átmész a rendes ellenőrzésen, tehát kell ESTA most is (régebben kellett vizum).


Utolsó gondolat: biztos, hogy ez a legjobb utvonal? Nekem hatalmas kerülőnek tűnik. Persze ha a repülés kedvéért repőlsz, az más :-)

2012. febr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is az tűnt fel legelőször hogy Dohában szállsz át. Először keletre mész hogy aztán nyugatra menj? Ez egy kicsit furcsa nekem. Viszont ha valamiért oda szeretnél menni vagy a hosszabb repülőút miatt akkor "nemszóltam". :) De ha pl. Londonban vagy Amszterdamban szállnál át akkor még a vízum probléma is meg lenne oldva. :)
2012. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nyaralás:P
2012. febr. 16. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!