Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki már élt vagy jelenleg is...

Aki már élt vagy jelenleg is Új Zélandon él, kérném hogy írja le a tapasztalatát?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Neki is fogtam...
2012. febr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem 15 éve ott él, ott házasodott meg, ott vannak gyerekei, akik az én unokahúgaim. Én magam 5x voltam és egy alkalommal részt vettem egy ott élő magyaroknak szervezett találkozón.


Mire vagy pontosan kíváncsi?

2012. febr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Párom úgy néz ki hogy munkát kap kint. Mi max. 3 évre mennénk, babával. Sok mindennek utána olvastam. Az egyik dolog amit láttam hogy inkább bútorozatlan házat/lakást szoktak kiadni. Ez nekünk nyilván nem előnyös. Másik hogy nincs fűtés. Tudom hogy ott enyhébb a tél, de valóban nem kell semmilyen fűtés, ráadásul papírházakban laknak. Mi Wellingtonba költöznénk. Igazából bármi érdekel.
2012. febr. 18. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Másik hogy nincs fűtés. Tudom hogy ott enyhébb a tél, de valóban nem kell semmilyen fűtés, ráadásul papírházakban laknak. Mi Wellingtonba költöznénk. Igazából bármi érdekel."


A nővéremék is Wellington mellett laknak és foglalkoznak is házkiadással egyébként. Az idő enyhesége ne tévesszen meg. Mi, magyarok baromira tudunk ott fázni. Mi mindig télen megyünk, vagyis amikor ott nyár van, de valóban papírvékonyak a házak (olyanok, mint amiket az amerikai filmekben látni, egymás mellé az élükkel kicsi átfedésben helyezett deszkákból állnak), gyakorlatilag keresztülfúj rajtuk a szél. Nagyon hideg tud lenni esténként még nyáron is. Egyébként Wellingtonban napközben is, mert ott pont, hogy mindig szeles az idő. Ami nekik nyár, az nekünk tavasz közepe-vége, nem az a döglesztő meleg. Az utcán mezítláb mennek az emberek, amikor mi pulcsiban járkáltunk:D (más kérdés, hogy ők meg nem bírják azt a 40+°C meleget, ami nálunk tud lenni). Szóval az éghajlathoz hozz kell szokni, hűvöskésebb és sokkal változékonyabb, mint a miénk. Az, hogy nem kell fűtés, túlzás. A kandalló úgy tudom, elterjedt.


A repülőút nem lesz egy élmény egy kisbabával, arra készüljetek fel...

2012. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ha aktuális lesz, esetleg a nővéred elérhetőségét elkérhetem, lakás ügyben.
2012. febr. 18. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:
mi újság veletek mostanság? kijutottatok? :)
2013. szept. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!