Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Anglia és Fr közötti szigetekr...

Anglia és Fr közötti szigetekre kell útlevél, vagy azokra a helyekre is elegendő a kiutazáshoz személyi is az úniósoknak?

Figyelt kérdés

Párom kapott egy munkaajánlatot, még nem igazán tudunk konkrétumokat, de itthoni céggel fog kimenni...viszont nem tudjuk, hogy vajon szükséges-e útlevél. Azért kérdezem itt meg, mert mire megtudjuk a részleteket addigra késő lesz csináltatni, ha még is kellene - elég szűkös az időnk - kb. 7-8 napunk van indulásig, a részleteket pedig hét közepén derülnek ki, viszont egy útlevél hosszabbítás meg min. 8 nap.

Wikibe és több helyeken azt olvastam pl. Jersey szigete - ha oda kerülünk - nem úniós, de brittekhez tartozik, gondolom a többivel is ilyesmi szitu lehet, na de a brittek meg úniósok, szóval ilyenkor mi a helyzet? :)


2012. márc. 4. 14:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Ennyire nehéz kérdést tettem fel volna? :(((
2012. márc. 5. 07:06
 2/4 A kérdező kommentje:

Na hát a bőséges válaszokat köszönöm! :)


Viszont, ha valaki hasonló cipőben járna...egész éjszaka a netet kutattam és végül hivatalos honlapokon megtaláltam, hogyha az adott sziget Angliához, vagy Fr.-hez tartozik, akkor tök mindegy Eu tag-e külön, akkor sem kell se útlevél, sem munkavállalási engedély, sem vízum!

2012. márc. 5. 07:58
 3/4 anonim válasza:
Az összes EU-s országba mehetsz személyivel,í vízumot nem tudom,de már megtaláltad. :)
2012. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia...ja-ja, már megtaláltam! :)

Ezeknél a szigeteknél ugye annyi volt a gond, h a wiki azt írta róluk, h nem eu tagok...és ez kissé megkavart minket!

De a lényeg, h ilyen téren szabad az út ezekre a helyekre is! :)

2012. márc. 6. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!