Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova mentek idén külföldre...

Hova mentek idén külföldre nyaralni/várost nézni? Sok választ, mindenkit felpontozok!

Figyelt kérdés
Érdekelne még, hogy miért oda, mennyi időre, mennyi pénzből stb., tehát minden.:)
2012. márc. 22. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Tavaly voltunk Isztanbulban feleségemmel 3 éjszakát.


Akciós volt a repjegy (szépemlékű malév), találtunk olcsó szállást (hostelbookers.com), költeni leginkább a látnivalókra költöttünk, így kb. 150.000-ből állt meg (repjegy, szállás, kaja, belépők, helyi közlekedés, kevéske ajándék, szuvenír).


Azért oda, mert egy 6000 éves város olyan sokféle látnivalóval, amit más európai város nem nagyon tud felmutatni. Csodás fekvés, kulturált körülmények, viszonylag olcsó árak.


Markánsan más, mint az európai nagyvárosok, fővárosok.

2012. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Párizsba. Egy ismerősöm meghívott, így úgy számolom, 60-80 ezer lesz. Egy vagy két hétre megyek, még nem tudom. A költségek bő felét teszi ki az utazás (repjegy 20-30 ezer, helyi közlekedés 10-20 ezer), a többi a belépőkre, szuvenírekre, esetleg a városi kajálásra megy.

Felmerült az is, hogy vonattal menjünk, de az egy teljes nap, és árban ugyanott van, ha nem drágább...

2012. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
nem telik rá, így sehova. Dolgozok egész nyáron, ahogy 2011 ben is.
2012. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Németországban vagyok fél évet, így körbejárom a környéket. Cél Hamburg, Köln, Amszterdam, Brüsszel - ezt magamnak fizetem. Ha minden jól megy, akkor egy önkéntes program keretében Nicaraguába is elmegyek, de ez még a jövő zenéje.
2012. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Horvátországba megyünk autóval,apartmanba 4-en.Azért oda,mert szép,olcsó és közel van.Fejenként Kb.50ezer Ft.-ra jön ki az egy hét nyaralás cakk-pakk.Tavaly is ott voltunk super volt és homokos volt a part.
2012. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Palermo vagy Riga.

Palermo: dél Olaszországot már régóta tervezzük, nagyon szép a természet, régi városok, tenger, csak drága. Ha kijön kettőnknek félmillióból tíz nap, megyünk.

Riga: rokonokhoz mennénk egyrészt látogatni, másrészt egy balti körút is nagyon szép. Balti tenger gyönyörű, szép hanzavárosok, beszéljük a nyelvet, lenne ingyenautó, még Észországgal együtt is olcsóbb átlagban mint Olaszo. Ha nagyon meleg a nyár, inkább északra megyünk.

2012. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Berlinbe megyek három éjszakára, mindennel együtt kb. 70 ezer lesz. Repülök.

Olaszországot is be akarjuk járni kocsival négyen, egészen Szicíliáig le akarunk menni, szállásunk nem lesz, csövezünk a szabad ég alatt, mint mindig. Remélem, hogy 150-200 ezerből kijön majd. (Igazából a benzin meg a belépők kerülnek majd sokba, enni nyáron amúgy se szoktam, szóval kajára nem nagyon kell költeni.)

2012. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
68%

Tunéziába szeretnék.

Már voltam párszor és nagyon tetszett.

Láblógatni, tengerparton feküdni is lehet, vagy akár kirándulni, Szahara túrára menni.


Árban sem vészes annyira.

2012. ápr. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Én Nápoly mellé tervezem Sorrento-ba. Még sosem voltam Olazországban és nagyon tetszik az a környék a képek és a látnivalók alapján, ráadásul sok minden van a közelben (Nápoly, Capri, a Vezúv, Pompei, Amalfi-part).

Ha most foglalnám akkor 250 ezer lenne kettőnknek a szállás plusz az úti költség, költőpénzt meg max. 150ezret vinnénk.

2012. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
68%

Barátnőmmel megyünk Olaszországba(Milánóba) 3 napra.

30 ezer(repcsijegy, illeték, szállás, reggeli)+ költőpénz, kaja, tömegközlekedés, szuvenyír. :)

2012. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!