Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mibol all es mennyibe kerul...

Mibol all es mennyibe kerul egy angol kurzus, tanfolyam Angliaban?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, hogy mi van, ha egy kukkot sem tud valaki angolul? A tanar(ok) tudnak mas nyelven beszelni? Vagy csak angolul? Lehet, hogy nagyon hulye vagyok, de tenyleg nem tudom, hogy hogy mukodik ez az egesz.

Koszi a valaszokat elore is.


2009. jún. 25. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Na ebben tudok segíteni mert épp most ilyen tanfolyamra járok Angliában..Nos az árakat nem írom mert itt is minden helyen más...Én 4 hónapja kezdtem,és az alap angol szintem sem volt meg....Minden nap napi 3 óra tanfolyam van.Max.12 fős társaság akik különböző nemzetiségűek.PL:brazilok,lengyel,török,Columbiai,és kínai tanfolyam társaim vannak...A tanárnőm Wendy angol,és senki nem beszél magyarul...ami jó mert így rá vagyok kényszerülve,hogy a kevés angol tudásomat gyakoroljam velük..Szóval a tanfolyam csak angolul megy,ha valami szót nem értesz,akkor van szótár,vagy a tanárnő körberajzolja,elmutogatja neked...Lassan azt veszed észre,hogy a mozdulatokból,és 1-2 szóból nagyjából tudod mit akar mondani...Az oktatás alatt sokszor van olyan,hogy a tanult helyzeteket a padtársaddal ismétled..én egy brazil lánnyal szoktam gyakorolni,mert neki is jobb ha nem tudunk portugálul beszélgetni:)Szoktunk zenét hallgatni amiben ki kell hallanod a szöveget..ami az elején nem fog menni,de idővel ráérez erre is az ember...Vannak beszélgetések PL: ételekről,amikor a saját országod ételeit felsorolod...(később elmondod)...Szóval érdekes így tanulni,és sokkal több ragad rád mint egy otthoni tanfolyamnál,mert itt csak angoloktól tanulsz...(ha valakik hát ők tudják hogy kell 1-2 szót kiejteni rendesen:) :) Ami a lényeg...megszokod a különböző akcentusokat is...
2009. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy tudom hogy sajna Magyarországról különböző szervezetek csak ilyen fél-1 milláért küldik ki az embert 1-3 hónapra, és azt is gyakran úgy hogy neked kell szállást találnod. Én is szeretnék, de sajnos nem engedhetem meg magamnak anyagilag. Tény hogy sokkal könnyebb idegen környezetben angolul tanulni, ahol rá vagy kényszerítve a társalgásra, én tavaly egy önkéntes táborban vettem részt, aminek következtében a kommunikációs készségem az angol tanárom szerint is láthatóan fejlődött, és egy kis nyelvtan rásegítéssel a középfokú nyelvvizsgám is meglett, pedig csak két és fél hetet töltöttem Svédországban tanár és minden egyéb segítség nélkül nemzetközi társasággal :)
2009. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Első vagyok! Miért kerülne 1 millióba? ne röhögtess már!!! Ha egyénileg mész ki akkor is olcsóbb.Én pl:kiadtam egy szobát egy lánynak 2 hónapra és 2 hónapot járt tanfolyamra...az egész ha átszámoljuk a fontot kb: 280.000 forintba került...De otthon is vannak ilyen áras tanfolyamok,és itt mégiscsak angoloktól közvetlenül tanulsz...A kislány a tanfolyam mellett8mert mint írtam 3 órás) elment egy másik helyre is tanulni,így ott is gyakorolhatott,és emellett elment önkéntesnek ,hogy folyamatosan kapcsolatban legyen a nyelvvel..talpra esett lány volt,és sokat fejlődött...De még ha repülőjegyet veszem is nincs 1 millió az összeg..A kaja is olcsóbb itt kint...
2009. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Én második vagyok... Most hasraütésre mondtam egy árat, de nem vicceltem, suliban a múltkor 600 ezerért hírdettek 2 HÓNAPOS(!!) nyári kurzust. Ott van a MasterClass (azt hiszem ez a nevük) 1400 font a minimum 12 hétre, plusz 100-120 fontért ajánlanak koleszban vagy családnál szállást, vagy félpanzióval vagy teljesen ellátás nélkül. Az ef-nek csak a diákútjait tudom, azok is 510 ezer ft körül vannak, biztos ki lehet fogni a kisebb iskolák olcsóbb útjait, vagy egyénileg is meg lehet oldani, de én ennyire nem merültem bele, az önkéntes táboroknál maradtam, amit 10-20 ezer ft-ból is ki lehet hozni, persze határ itt is a csillagos ég. Hasznos lehet ez a nyelviskola, egyszer talán ha lesz pénzem lépek egyet előre, de egyelőre ez kivitelezhetetlen sajnos.
2009. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Az első vagyok! Akkor az iskolátokban iszonyú árakkal akarják átverni a tanulókat...Én itt élek kint Oxford mellett..A tanfolyam ahová járok(ami ráadásul drágább is mint máshol) havi 140 font,és angol tanártól tanulsz napi 3 órát(intenzív oktatás) De van olyan tanfolyam ahol heti 2 alkalommal mész (ingyen van csak a felmérési díjért kell fizetni ami egyszeri alkalom és 30 font).Én itt lakom,de néha kiszoktam adni az egyik különálló szobát reális árért.Itt általában 1 szoba bérlése 70-90font/hetente, egyágyas szoba 1 személlyel(vagyis már többet kértek(100-120 font az itt a dupla szoba szokott lenni...2 ember)Szóval érdemes sokszor egyénileg elindulni,és sokan így is csinálják,mert miért fizess több pénz olyan dolgokért amit te is meg tudsz tenni ingyen??Nem igaz?
2009. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

En mar itt vagyok kint Angliaban, pontosabban Southamptonban. En meg nem engedhetek meg magamnak tul draga tanfolyamot. Meg csak 3hete vagyok itt es bebiszetterkedem. Nem a legjobban kereso allas. De nem rossz, hisz meg csak az elejen vagyok.

Koszonom szepen a valaszokat.

2009. jún. 26. 08:17
 7/9 A kérdező kommentje:

Havi 140font es minden heten 3x van a tanfolyam?

Persze tudom, hogy mindenhol mas arak vannak.

2009. jún. 26. 08:34
 8/9 anonim ***** válasza:

egy kicsit elkésve de válaszolok a kérdésedre.

Havi 140 fontért az angol tanfolyamnál mindennap vagyis hétfőtől-péntekig 4 óra intenzív oktatás van/volt.Hétfőtől -péntekig én reggel 9-től-13 óráig voltam tanfolyamon.Na ez került havi 140 fontba

2011. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bocsánat javítok..nem napi 4 óra hanem napi 3 óra volt vagyis reggel 9-től délig..(csak én jártam + 1 órát a college-be is ami ingyen volt..
2011. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!