Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes-e fapados járattal...

Érdemes-e fapados járattal Angliába utazni, vagy inkább a British Airways-zel?

Figyelt kérdés
Az EasyJet maximum 10 ezer Ft-ból Londonba repít, a British Airways legalább 31 ezer Ft. Nemrég olvastam az index fogyasztóvédelmi blogján egy olvasói levelet arról, hogy Magyarországon a csomagkezelők miként nyúltak le egy utas csomagjából 17 ezer Ft-ot, amikor is az EasyJet járatável érkezett Magyarországra. Nem repültem még, ezért teszem fel a kérdést. Eddig minden alkalommal azt tapasztaltam meg, hogy olcsó húsnak híg a leve. Igaz ez a légitársaságokra is? Amióta nincs Malév, maximum csak az angol British Airways jöhet szóba angliai utazáskor.
2012. máj. 15. 17:43
1 2
 1/13 kiflitolvaj ***** válasza:
95%
Én egyszer utaztam a Ryanair-rel, de megfogadtam, hogy soha többé. Inkább kifizetek még háromszor annyit is egy normális társaság járatáért.
2012. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Amelyik utas a feladandó csomagba rak pénzt, az megérdemli hogy kirabolják. Egyébként felesleges a BA-val menni, mostanában eléggé elszálltak náluk az árak. Rendszeresen repülök Budapest - London között és eddig az esetek 99 %-ban a Wizzair vagy a Ryanair adja a legjobb árakat. A fapadosok olcsóbbak, de a biztonságon nem spórolhatnak. A fapadosok árai akkor igazán jók, ha nincs feladandó poggyászod és nem kérsz elsőbbségi beszállást. Ha sok csomaggal mennél,akkor érdemes lehet a BA. Egyébként egy fapados gép semmivel sem rosszabb, mint egy "rendes" légitársaság, ugyanolyan gépekkel mennek ők is. Az Easyjet 10 ezerért Londonba repít, azt ugy érted, hogy minden egyéb költség benne van? Az a végösszeg?
2012. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

"Én egyszer utaztam a Ryanair-rel, de megfogadtam, hogy soha többé. Inkább kifizetek még háromszor annyit is egy normális társaság járatáért."


Mi volt a baj? Sokszor utaztam a Ryanair-rel és más fapadosokkal, mindig elégedett voltam. Semmivel nem kapsz színvonalasabb szolgáltatást egy "normális" társaságnál.

2012. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kiflitolvaj ***** válasza:
78%
Akkor repülj egyszer a KLM-el, Turkish Airlines-szal, vagy a Lufthansa-val. Biztos, hogy eddig nem tetted, mert akkor nem írnád ezt. Hogy mi volt a bajom? 1. Még ha csak egy hétvégére is utazok el, nekem nem elég a kézi poggyász. 2. Ha még külön a notebook táskát is fel akarom vinni, akkor azt nem lehet. 3. A boarding minősíthetetlen. 4. Kisebb a hely a gépen, az ülést sem lehetett hátra dönteni. 5. Ha hozzá adom a jegy árához a priority boardingot, a feladott poggyászt, meg a fogyasztásomat a gépen, akkor már annyira nem is olcsó, hogy ez kompenzálja a szenvedést, meg a sok barmot, aki tolakszik, hogy le tudjon ülni, mert oda ülsz, ahol találsz helyet. Egyébként ezen akadtam ki a legjobban, nem tudtam, hogy miért tolong mindenki, tapostak, lökdöstek, mint egy kínai buszon. Nem hiszem, hogy nagy igényeim vannak, de a Ryanair azt messze nem üti meg.
2012. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Utaztam már Lufthansa-val, Qatar Airway-sel, Quantas-sal, Air France-szal. Látom a különbséget. Az ár a különbség és a fedélzeti "ellátás". Azt pedig sok embernek leírtam és mondtam is már, hogy a fapadosnak az a lényege, hogy elvigyen A-ból, B-be. Ha te elsőosztályú ellátást és seggnyalást is akarsz, akkor fizess többet. A fapadosnak az ár a legnagyobb előnye. Nagyon jól keresek, de mégsem utazom 70.000-ért, mikor utazhatok 25000 ért
2012. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
A fapadosokat nem ajánlom. Bármikor megtehetik veled, hogy közlik, hogy túl sok a kézipoggyász a gépen, ezért random 10-15 embertől elveszik, és azok is mennek a feladandóak közé! Legtöbb embernek ilyenkor lopták ki a készpénzét! Ha nem vagy fillérb.szó (már bocs) akkor ne fapadozz.
2012. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi baj a fapadosokkal. Én is utaztam már elég sokat fapadossal és hagyományos légitársasággal is. Valóban jobbak a körülmények a hagyományos légitársaságoknál, de ez nekem nem ér meg több tízezer forintot.


A csomagkezeléshez egyébként semmi köze nincs a légitársasághoz, ugyanis azt a földi kiszolgáló cégek végzik.

2012. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kiflitolvaj ***** válasza:
21%
Hidegen hagy, hogy milyen baromi jól keresel, de ha már így szóba hoztad, akkor javasolnék neked egy magántanárt, akivel gyakorolni tudod a szövegértelmezést. Egy szóval sem mondtam, hogy seggnyalásra vágyom, akkor business class-on utaznék, nem economy-n. Azt mondtam, hogy ha összeadok mindent ami feláras, de nekem szükséges, akkor már egyáltalán nem olcsó, ez benne a lényeg. A kérdés sem az volt, hogy el lehet-e vele menni A-ból B-be. A csomagok biztonsága pedig igenis fontos, mert nem fér bele minden értékem a kézibe és mint említettem a "normális" társaságok simán engedik, hogy egy laptop táskát is felvigyél a kézivel együtt. Mindegy, nem vita indítónak szántam, csak leírtam a saját tapasztalataimat.
2012. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
utolsó: te azt az utazás előtt már tudhatod, hogy pluszba kerül az elsőbbségi beszállás, meg a feladandó poggyász, tehát ne panaszkodj, mintha váratlanul ért volna. Képzeld vannak akiknek elég egy sima poggyász, és neki teljesen megfelel a fapados. Én is utaztam már KLM-el, Tam-mal, British Airways-sel, Air France-el, American Airlines-szal, de a Wizzair is tök ugyanolyan volt, csak nem volt kaja..
2012. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kiflitolvaj ***** válasza:
55%
Hát pont nem tudtam, mert ajándékba kaptuk a jegyet a barátnőmmel. Egyedül a poggyászt mondták, ezért vettem helyet a feladandónak. Aztán az esőben álltunk és vártunk a buszra, hogy a géphez vigyen, ott pedig leültettek minket egymástól külön, mert úgy volt hely. Közben elöl ès a vészkijáratoknál vagy 8 hely volt szabadon, mondtam, hogy kifizetem az árát, de nem engedték, hogy oda üljünk. Ha nem ajándék lett volna jegy és a barátaink nem várnak, akkor leszálltunk volna a francba és mentünk volna máskor mással.
2012. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!