Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mik a tömegközlekedés előnyei...

Mik a tömegközlekedés előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni, mert hogy érvelnem kell és néhányat én is írtam de az nem elég . Kérlek segítsetek!! Előre is köszönöm

2012. máj. 23. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fejtetted ki, hogy milyen helyi (városi), vagy távolsági tömegközlekedésről van-e szó, de itt van néhány

Előnyök: Környezetkímélő, nagyrészt olcsóbb ezt rögtön ki is fejtem: Aki azt mondja, hogy drágább, az általában azért teszi, mert kiszámolja, hogy a benzin ugyanarra a távra x ft-ba került volna. Viszont nem számolja a kötelező biztosítást, az amortizációt, vagyis, hogy egy idő után új autót kell venned, a felmerülő szerelési költségeket, illetve a be-becsúszó büntetéseket, továbbá annak a kockázatnak az "árát", hogy nagyobb valószínűséggel halsz meg. Ezek után is lehetnek persze olyan speciális esetek, amikor a tömegközlekedés a drágább, de azért ez ritka. További előnyök: nem kell a vezetésre figyelned,ez azért sokkal kényelmesebbé teszi, lehet aludni is akár. Munkahelyeket is teremt. Hátrányai: Helyhez és időhöz kötött (magyarul:Csak bizonyos megállókban, bizonyos időpontokban tudsz felszállni), általában lassabb, és a késések miatt sokszor nehezebben tervezhető.

2012. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Na, előny csak ez jut eszembe: nem kell autót fenntartani, így nincs adófizetés, benzinár-drágulás, parkolási gondok.


Hátránya rengeteg van: időhöz vagy kötve (menetrend), nem visz háztól házig, lassú, jelentős környezetszennyező, a tömeg rádomlik és rádliheg az út folyamán, csomó új bacilushoz juthatsz, koszos, drága.


Hirtelen ennyi.

2012. máj. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 klopusz ***** válasza:

Újra a 2-es vagyok.


A drágasága - számomra abból áll -, hogy ha három gyerekemmel akarok valahova eljutni, akkor az összesen és egy útra itt Budapesten bőven több, mint 1.200.- Ft. Igaz, hogy a kocsi fenntartása is pénzbe kerül, de a kényelem nagy úr, meg az is, hogy nem kell esetleg szakadó esőben állnom a megállóban.


Ha például a vasúti közlekedést is ide számítjuk, akkor - szintén, ha viszem a három csemetét - a vonat sokkal jobb, mert 90 %-os kedvezmény jár mindannyiunknak.

2012. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előzőnek: A tömegközlekedésre erős túlzás azt írni, hogy "erős környezetszennyező"... És ha egyedül beülsz az 1 tonnás autódba, az nem környezetszennyező, hogy 1 tonna vasat mozgatsz meg csak azért, hogy egymagadat elvidd? Összehasonlításul egy 70 tonnás Combino villamosban 350 ember fér el, vagyis egy emberre mindössze 200kg "vas" jut.
2012. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A budapesti tömegközlekedésnek inkább előnyei vannak, mint hátrányai:

aránytalanul drága; megbízhatatlan; műszakilag elavult, életveszélyes járművek; sok a részeg, meg hajléktalan a járműveken; hiányos utastájékoztatás...stb

2012. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok!


a felsorolás előtt felcseréltem a két kulcsszót, de a lényeg, asszem világos ...:)

2012. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat hát nem pont a pesti közlekedést hanem úgy általánosságban értettem mert ezeket az érveket még angolra le kell fordítani ilyen nyelvvizsgás feladat :)
2012. máj. 23. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!