Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szüleimmel elszeretnék menni...

Szüleimmel elszeretnék menni külföldre, mit mondjak?

Figyelt kérdés

Az osztályból sokan elmennek utazni külföldre.

Az egyik Angliába a másik Görögországba...

A szüleim azt mondták hogy még sok pénzt kell költenünk a házra(mert csak még 3-5 éve lakunk itt.)

Anyu és apa fejébe az is megfordult,hogy csak ők ketten elmennek el külföldre.Szerintetek mit mondjak anyunak meg apának hogy elmenjünk külföldre?Vagy várja még 1-2 évet??


2012. jún. 2. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Beszélj arról, hogy nagyon kíváncsi vagy más országokra, és olyan jó lenne velük új helyeket megismerni. Erre biztos reagálnak, és megtudod mit gondolnak:) Mondjuk nekem szerencsére nincs ilyen gondom, és Angliától vagy Görögországtól sokkal messzebbre megyünk:)

13/L

2012. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagy más országokra, vesd be például Horvátországot, közel is van és olcsón is lehet találni szállást. Mond ezt.

Hány éves vagy egyébként-ha megkérdezhetem?

Legelőször 16 évesen voltam külföldön, utána 25 évesen.

a mai világba sajnos nem engedhetik meg maguknak az emberek többsége, hogy külföldre robogjanak. Ismerek olyan embereket, akik még belföldön sem voltak nyaralani, nem hogy külföldön.

Lehet, hogy szüleidnek most a házra kell a pénz, ami érthető is, mert azért nem árt, ha normális fedél van a fölöttünk.

Az, hogy az osztályból utaznak a szélrózsa minden irányába, ne vedd figyelembe....Ha valaki csak úgy mondja? Mert van ilyen, szimpla nagyzásból.

Szerintem meg van rá az esélyed, hogy külföldre utazgass, ha nem most, akkor máskor.

2012. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére én olyan családban nőttem fel, hogy már egészen pici korom óta megteremtették a lehetőséget a szüleim a közös külföldi nyaralásokra.

A nagymamám és a nagypapám falun nőtt fel és sokáig ott is éltek. Már megszületett a fiuk, amikor lehetőségük volt beköltözni városra és ott építeni egy házat. Éveken keresztül minden idejüket és pénzüket arra költötték, hogy csinosítgassák a házat és közben tervezték, hogy majd amikor minden készen lesz, akkor a család elutazik külföldre. Sajnos ez sosem valósult meg, a nagypapám hírtelen meghalt, mielőtt elutazhattak volna. Azóta számtalanszor hallottam nagymamámtól, mennyire bánja, hogy ahelyett, hogy szereztek volna közös élményket együtt, csak az építkezéssel foglalkoztak. A ház ugyan megmaradt, de élmények nélkül.

Egy utazásnál nincs is jobb összekovácsolni a családot és olyan közös élményeket és tapasztalatokat szerezni, amik évek múlva is beszédtémát adnak.

Ha nincs túl sok utazásra fordítható pénzetek, akkor csak utazzatok el egy 3-4 éjszakára. Annak függvényében, az ország melyik részén laktok, választhatjátok Horvátországot, Szlovéniát, Ausztriát vagy csak "ugorjatok" át Szlovákiába a Tátrába. Mind viszonylag megfizethető ország.

2012. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg, hogy te is szeretnél elmenni velük.

Ha most nincs pénzük, hogy 3-an menjetek, akkor beszéld meg velük, hogy várjanak egy évet, spóroljanak, és akkor jövőre együtt el tudtok menni.

Vagy ha kapsz zsebpénzt, szülinapra/karácsonyra pénzt, akkor próbálj meg te félretenni egy kicsit belőle, biztos nem tudsz annyit spórolni, amennyibe a te részed kerülne, de jól esne a szüleidnek, ha akár pár ezer ft-tal is be tudnál szállni.

Amúgy szerintem Görögország olcsóbb lenne, mint Horvátország, már ha a kaját nézzük. Egyszer voltam Horvátban, majdnem dupla áron volt minden, mint Görögben. Utóbbi országban nagyon sok helyen voltam már, ha esetleg összejön az idei nyaralás, és oda mennétek, akkor biztos tudok segíteni, ha kérdésetek lenne.

2012. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ok, hogy Horvátország közelebb van, de Görögország tényleg sokkal olcsóbb...

Szerintem próbáljatok last minute-el menni, az is lényegesen olcsóbb, mintha előre lefoglalnátok, és Görögország északi részébe (Paralia, Nei Pori, Olympic Beach, Leptokaria, Platamonas,.... A Halkidiki félszigeten Sarti, Pefkochori, Polichrono, Hanioti, Neos Marmaras,....), mert oda olcsón lehet utakat foglalni, és elég szép.

2012. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!És csak júliusban leszek 11!!
2012. jún. 4. 20:37
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt is szeretném mondani hogy m

ég van kettő tesóm!!

2012. jún. 4. 20:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Van autótok? Mert az azért jelentősen befolyásolja az uticélt. A testvéreid milyen korúak?
2012. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van autónk.Az egyik tesóm 5 a másik 14.
2012. jún. 4. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Valaki írta, hogy Görögország sokkal olcsóbb, mint Horvátország. Ez tökéletesen igaz, azonban ha autóval mentek, nagyon fárasztó és macerás az út. Én felnőtt fejjel utaztam végig ezt az utat, nagyon-nagyon vártam hogy leérjünk, pedig egyedül ültem hátul. Horvátország élelmiszer szempontjából drágább, viszont rövidebb út megtétele után el lehet érni a tengert. Ami nem mindegy, amikor az utiköltséget számolják a szüleid. Ráadásul bármi baj van (pl. betegség), könnyebben haza is tudok jönni. Érdemes megnézni az apartmanokat, de nagyon sok jó minőségű és megfizethető kempinget lehet találni a horvátoknál. Ide lehet menni sátorral, de tudtok bérelni telepített lakókocsit vagy bungallót. Ha az utóbbi kettőt választanátok vagy egy apartmant, akkor tudnátok itthonról vinni élelmiszert, amivel sokat spórolhatnátok és ha anyukádnak nem okoz fáradtságot, akkor egyszerűbb dolgokat (pl. zacskós leves, tejfölös-sajtos tészta) tudna is főzni. A testvéreid is biztosan élveznék.
2012. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!