Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tényleg van méret határ ha...

Tényleg van méret határ ha Amerikába szeretnék levélként küldeni valamit?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy súlyra megy minden,de azt mondták egy cipős doboznyi méret lehet de a posta.hu-n nem találok semmi erre vonatkozó kiírást.egy labdát szeretnék küldeni ,meg pár dolgot ami max 1kilóig belefér de így nem tudom...mit tegyek,nincs 11e ft-om,hogy csomagként adjam fel....Tud valaki erre vonatkozó szabályt -linket küldeni.Köszi mindenkinek..
2009. júl. 3. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, levélként 2 kilóig viszik el. És ha a cipősdobozod nem több, mint két kiló, akkor feladhatod levélként. Viszont vannak cm határok is, hogy mennyi lehet az összes mérete a küldeménynek, hogy még beleférjen az alacsonyabb kategóriába. Feladáskor szólni kell, hogy levélként küldöd és nem csomagként. Igy valamivel olcsóbb lesz, de nem sokkal. És kérj hozzá elsőbbségit, mert igy pár nap alatt ott van, máskülönben meg hónapok alatt ér csak oda.

Ha a postás nem akarja levélként felvenni, menj másik postára. Vannak ügyintézők, akik nem rugalmasak. Nagyobb postákon szokott sikerülni. Anyukám is mindig levélként küld nekem mindent. Bár mondjuk legutóbb egy könyvet küldött és 8500 volt levélként a postaköltség.

[link] Ez alapján egy 2 kilós levél 6790 Ft.

2009. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!