Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek? Arra gondoltam,...

Mihez kezdjek? Arra gondoltam, hogy fel szeretnék költözni Pestre, esetleg elköltözni Angliába, mert itt nem fogok tudni majd megélni. A barátommal szeretnék menni, de ő nem akar megtanulni angolul.

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy suliba szakmát tanulni (az érettségim hamarosan meg lesz), de ez is sok pénzbe kerül, hogy egy másik városban tanuljak majd (albérlet, stb.). Ezért arra gondoltam, hogy neki kéne indulni... Tudom, hogy nem könnyű, meg nem úgy van, mint a mesében. Arra is gondoltam, hogy megpróbálom az au-paireskedést, viszont akkor is távol kell lennem a barátomtól. Szerintetek előbb végezzem el a szakmát (és közben valahogy majdcsak kihúzom) és utána gondolkodjak, hogy mi legyen/merre menjek? Vagy akár ott is hagyhatnám a szakma tanulást?

2012. jún. 19. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jobb lenne egy szakma a kézbe mielőbb, az érettségi édes kevés! Most kimész, a pénz szaga (ami sokszor büdös, csak nem érzed...), eltelik az idő, szakmát nem szerzel, s megmaradsz "segédmunkásnak"! Viszont, ha lehetetlen helyen laksz nagyon, akkor a Budapest nem rossz gondolat. A barátod, ha nem emeli fel a seggét, akkor vegyen el, tartson el..., viszont majd, ha elváltok az a szakma megint kell! ;)
2012. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
nem hiszem hogy megmaradna "segédmunkás"nak.. sőt ha kimész egy évre au-pairkedni és tudsz spórolni, akkor össze tudsz gyűjteni olyan alaptőkét, amivel már el tudsz kezdeni tanulni pesten. egyébként az okj-s képzések 21 éves korig ingyenesek! úgyhogy ha most érettségiztél valószínűleg nem vagy annyi. nem kell félni, mért ne vihetnéd sokra attól, hogy csúszol egy évet? ráadásul az angolod is biztos fejlődni fog, önállóbb is leszel..
2012. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szia! Én most érettségiztem, OKJ-re megyek tovább, mert ugye mint említették feljebb is, 21-22 éves korig ez ingyenes, nekem is csak alapítványi díjat kell fizetni, de azt már szinte mindenhol, meg nem is vészes. Ha mázlid van, akkor mehetsz olyan helyre tanulni, ahol mehetsz gyakorlatra, amiért néhol fizetnek is (nem túl sokat, de tartaléknak jó). Én is ezt tervezem majd félre tenni, ha sikerül jövőre a gyakorlatot megcsípnem. Suli után pedig au-pairként ki szeretnék menni külföldre. Ami így 2-3 év alatt nekem összejön, abból már reményeim szerint fel tudok költözni valami nagyobb városba és el tudok indulni. Nagyon rossz helyen lakok, lehetőség semmi (se munka, se szórakozás), közbiztonság a legrosszabbak közé sorolható. Szerintem mindenképp maradj te is a tanulásnál még egy kicsit, így jobban jössz ki :) Sok sikert!
2012. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi hasznos válaszokat. :)

Utolsó: Nagyon hasonló helyzetben vagyunk. :) Én is azért választottam most az OKJ-t, mert így talán sikerül jó gyakorlati helyet szereznem és akkor gyűjthetek majd repülőjegyre meg stb.-re. Ha 22 éves korig ingyenes az OKJ, akkor inkább sietek vele (most vagyok 19). Meg ha lesz szakmám, akkor az au-pairkedés után könnyebben el tudok helyezkedni és ott maradni külföldön. Na meg amíg tanulom a szakmát, addig is gyakorlom az önálló életet (főzés, mosás, takarítás, stb.), ami jól fog jönni az au-pairkedésnél is. Köszönöm a választ és sok sikert neked is! :)

2012. júl. 12. 11:55
 5/11 anonim válasza:
Szia! Most olvasgattam és gondoltam írok, még biztosan aktuális. Én szakmát csináltam csak otthon és kijöttem au-pairkedni! És mindenkinek ezt ajánlom!! Annyira más itt jó értelemben :)) Ilyen boldog sosem voltam. Azóta próbálom a fiatalokat arra buzdítani hogy induljanak!Tudod mivel előrébb egy szakmával? semmivel! És itt kint? semmivel. Nem fogadják, el itt az otthoni végzettséget. Ha tényleg késznek érzed erre magad! Ne habozz! egy év au-pairkedés (annyit kapsz mintha otthon keményen dolgoznál, itt meg nevetséges a feladatod) alatt jól megtanulod a nyelvet, mehetsz közben egyetemre is ha akarsz stb. itt is lehet szakmát csinálni mellette , idő bőven van rá! Érdemes átgondolni! Na és mit veszítesz ha nem jön be? semmit. egy felejthetetlen évet :) Ez volt életem egyik legjobb döntése eddig. Furcsa az az érzés, amikor megszünek a gondjaid, és azon kapod magad h minden napod totál nyugodt. Vágj bele! Rossz volt nekem is mert egy 2,5 éves első nagy szerelmemet hagytam otthon. Mindig csak igérte h neki vágunk. Meguntam .. és egy levelet hagytam magam után csak. Talán nem szép de vele mindig egy helyben toporognék csak. Remélem nem csak te olvasod és elindulnak a fiatalok!!!!! Mert az élet nem ott kezdődik ami otthon van! És teljesen ingyenes a kijövetel. Semmiféle költséggel nem jár! Mindenkinek minden jót!
2012. júl. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
5-ös válasz egy kamu baromság. Vagy nagyon bejött neki az élet hogy otthagyta a legnagyobb szerelmét (a pénzért).
2012. szept. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Kedves 6-os. Nem hinném hogy kamu. Én 4 éve vagyok együtt a Párommal. Számtalanszor megvolt beszélve hogy kimegyünk együtt, de ő az utolsó pillanatban mindig visszatáncolt. Ezt én is megelégeltem. Ha kitudok menni és ő maradni akar, akkor viszont látásra.:)
2012. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia!

3-as válaszoló vagyok.

Lassan egy év után érdekelne mi van veled, hogyan alakultak a dolgaid, már ha még olvasod a válaszokat.. :)

2013. máj. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az ilyen pasit jobb elhagyni. Mindig csak akadályozni fog.
2013. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)

8-as: Azóta is csinálom az OKJ-t, mert 2 éves a képzés. Időközben rájöttem, hogy az au-pairkedés nem nekem való. Eleve nem rajongok a gyerekekért (bár lehetne olyan családot keresni, ahol nagyok a gyerekek és inkább a takarítás az au-pair feladata), meg nagyon rossz tapasztalataim voltak az első albérletemben a főbérlőimmel, és emiatt nem akarok másnak a házában élni, főleg azért, hogy na vajon mit fognak rám kenni, mi nem tetszik nekik... Mondjuk még ez is kiküszöbölhető lenne, biztos vannak tök normális családok is. Viszont itt van az angol. A gyakorlati helyen, ahol vagyok, néha kell angolul is beszélni, és megértem őket, de válaszolni nem mindig tudok, vagy csak éppen szavakat mondok. Pedig azt hittem, hogy egész jól tudok angolul, de élesben teljesen más. Úgyhogy így utólag örülök, hogy ilyen angol tudással nem vágtam neki. Bár még simán fejleszthetem a nyelvtudásom.

Viszont a páromat nem akarom elhagyni az au-pairkedés, meg külföld miatt, mert nagyon sokat jelent nekem. Egyébként teljesen magától felvetette az ötletet, hogy menjünk fel Budapestre dolgozni. :)

Közben én meg találtam egy másik szakmát, ami jobban bejön és amit majd ezután szeretnék megcsinálni (addig amíg a mostanit csinálom, gyűjtök rá), és úgy érzem, hogy azzal akár itt, akár Pesten könnyen el tudok helyezkedni. :)

2013. okt. 1. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!