Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ötlet Franciaor...

Szerintetek jó ötlet Franciaországba költözni? Mik az előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

Azok alapján amit hallottam:

előny:jó gazdasági helyzet,megbecsülik ha anyanyelvi szinten tudod a nyelvet

hátrány:a külföldieket nagyon utálják,ok nélkül kiabálnak velük,sértegetik őket,már akkor képesek megtámadni hanem franciául beszélsz



2012. jún. 28. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!:-)

Szerintem jó ötlet!!:D

Az előnyöket szerintem abszolút jól hallottad, viszont amit a hátrányhoz írtál, szerintem egyáltalán nem igaz. Én már voltam Franciaországban és nagyon-nagyon jó volt!;-D

Azokon a helyeken, ahol én voltam, egyáltalán nem láttam olyat, hogy egy francia kiabálna egy külföldivel (max. egy másik franciával :-D ). Sértegetni lehet, hogy valaki sértegetne egy külföldit, de csak a nagyon "idióták" közül. :-P Szerintem a legtöbb francia (főleg az intelligens) egyáltalán nem sérteget azért, mert külföldi vagy. Az tény és való, hogy nem szeretik, ha nem beszélsz franciául, de megtámadni azért még nem fognak szerintem. :-P (Vagy nagyon minimális esélyben szintén csak az "idióták", de szerintem nem azokban a körökben fogsz forogni, ha kimész :-D)

Mondjuk sok olyan francia is van, akik tényleg nem problémáznak, ha angolul beszélsz..... akkor ők is angolul válaszolnak. De azt jobb szeretik, ha franciául beszél valaki. Még akkor is, ha nem tud olyan jól. Akkor segítenek is, ha kell. :-)

2012. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez esetben akkor gondolom nem nagyon kell foglalkozni azokkal a hátrányokkal amiket eddig hallottam ha tapasztalatból mondod:)Köszi:D
2012. júl. 1. 08:23
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Én éltem kint. Ha nem beszéled a nyelvet, akkor inkább ne menj. Szerintem nagyon bunkó egy bagázs, mondom én, aki komolyan nyitott vagyok minden nemzet hülyeségére. Közel egy évet éltem ott de nem szívesen mennék vissza lakni.

Amúgy ezt úgy mondom, hogy van összehasonlítási alapom. Angliánan éltem mielôtt Froba költöztem, és Angliát választottam mikor úgy döntöttem külföldre költözöm. Választhattam volba Frot is, de még csak eszembe sem jutott azurân a 11 eltöltött hónap után.

2012. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.:-)

Igaz, hogy én nem éltem Franciaországban, de nem egyszer voltam már ott. És viszonylag huzamosabb ideig. Én csak javasolni tudom, mert szerintem nem bunkók. (Jó persze vannak kivételek, mint mindenhol máshol.) Legalább is velem nem voltak bunkók, sőt. :-) Én személy szerint inkább Angliát nem választanám, számomra az egy "depressziós" hely. Én úgy hallottam, hogy a britek inkább a bunkók. De mindegy. Szerintem igazából attól is függ,hogy Franciaországban hova, milyen helyre mész, milyen társaságba kerülsz, ismersz meg, stb,stb. :-)

De szerintem még kérdezz utána esetleg ismerőseidtől vagy másoktól is, ne csak ezen az oldalon. Ne csak mi kettőnktől értesülj, mert szerintem ez így kevés vélemény.:-)

2012. júl. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy egyik ismerősöm se volt még Franciaországban és nem tudok róla senkit se megkérdezni.Ha google-ban keresek rá akkor meg általában nagyon ellentétes vélemények vannak...de ahogy elnézzem itt is:DKöszönöm a válaszokat majd kitalálok valamit
2012. júl. 2. 08:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor csak azt tudom mondani, hogy a puding próbája az evés. :)

Én is többször voltam túristaként is, mert azért vissza-visszajárok. Már csak azért is mert bárhova megyek, rajtuk át kell utaznom ( kocsival járok mindenhova), és rövidebb látogatások alkalmával valóban mások. Ezt megerôsíthetem... De ha már dolgozni is akarsz, akkor már más a helyzet. Amúgy tapasztasztalatból mondom, hogy az angolok sokkal befogadóbbak, és nem bunkóbbak mint a magyarok az idegenekkel szemben. ;-)

De mondom, menj és próbâld ki magad. Ugorj fejest mert másként nem megy. :) Adj kb egy évet magadnak, legfeljebb bejön. :) Veszíteni valód nincs. Ez csak egy év, és mindenképp hasznos lesz.

Az életben amúgy csak úgy lehet nyerni ha bátor vagy. Ne hezitálj sokat, mert arra viszont tényleg kevés az idô. Sablon, de igaz: bátraké a szerencse! :)

Sok sikert neked!

2012. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!