Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az elvirán, a menetrendnél ha...

Az elvirán, a menetrendnél ha ott van a infóknál a végén hogy IC, de előtte a többinél ott van a kockában az R, hogy hely jegyet kell venni, de ha amit én kinéztem azelőtt nincs az R, hanem ki van húzva, akkor arra nem kell helyjegy?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam hogy minden IC re kell helyjegy. és ehhez a vonathoz az adatok piros színnel vannak írva, a többi rendes helyjegyes vonat adatai kékek, a személyek, vagy gyorsak azok zöldek. Ez a piros is akkor azt jelenti hogy IC, szóval olyan gyorsan megy mint az IC-k, meg olyan kevés helyen áll meg, csak nem kell rá helyjegy?
2012. júl. 20. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Van olyan IC, amire csak IC pótjegy kell, helyjegy nem.
2012. júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! és a pótjegy az olcsóbb mint a helyjegy? Meg az azt jelenti hogy mindegy hogy hova ülök, ha nincs helyjegy, csak pótjegy?
2012. júl. 20. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamire pótjegy sem kell meg helyjegy sem, pl. Kecskemét és Budapest között ( a kijelölt kocsikban).
2012. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen? Az tökjó! Na majd akkor inkább megkérdezem ott az információnál hogy erre amit én kinéztem arra mi kell meg mi nem.
2012. júl. 20. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
A szegedi IC-ken a vonat elején (Szeged felé) vagy végén (Budapest felé) közlekedő kocsikban nem kell sem pót-, sem helyjegy. Hasonlóképpen - de csak ideiglenes jelleggel a vágányzár idejére - van néhány Debrecen-Nyíregyháza felé közlekedő InterCity is, amelyiken közlekednek gyorsvonati kocsik, ezek szintén igénybe vehetőek hely- és pótjegy nélkül.
2012. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! akkor lehet ez amit kinéztem az ilyen IC amin gyorsvonati kocsik is vannak. Amúgy Budapest-Nyíregyháza szakasz amin utazni fogok.
2012. júl. 20. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!