Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Booking.com-on a szálláshelyek...

Booking.com-on a szálláshelyek minden esetben zárolják érkezés előtt a kártyán az összeget?

Figyelt kérdés
A következő a probléma: mivel a zárolt összeget ha jól tudom nem lehet felhasználni, akkor kénytelenek leszünk a magunkkal vitt költőpénzből kifizetni a szállást, viszont akkor nem lesz nálunk egy fillér se. E-mailben megkérdeztem, és azt mondták, hogy a helyszínen érkezéskor kell majd fizetnem kártyával vagy kp-ban, ahogy nekem jobb. Így arra gondoltam, hogy nem is rakok pénzt a kártyámra, nehogy zárolják. Elképzelhető viszont, hogy ez esetben törlik a foglalást?

2012. júl. 26. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A zárolás annyit jelent, hogy "letesztelik" van e elég pénz a kártyádon. Ez bank függő, de általában pár napig, 1 hétig marad zárolva, utána újra feloldódik az összeg. Ha nincs rajta pénz jó eséllyel törlik a foglalást. A legegyszerűbb ha ráteszed a szállás árát és azzal fizeted majd kint ki.
2012. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem mindig, de sajnos elég gyakran.


(Előző válaszolónak: sajnos nem tudja azzal kifizetni, pont azért mert zárolták. Ez a kérdező problémája.)

2012. júl. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

arra gondoltam, hogy mivel meg nem jelenés esetén úgyis csak az első éjszaka árát vonnák le, ezért csak annyit rakok a kártyámra, azt nem olyan nagy baj ha zárolják. szerintetek ez jó ötlet?

2012. júl. 27. 07:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem írta a kérdező, hogy mikor utazik, ha nem 1 héten belül akkor már feloldódik a zárolás. Nem érkezés előtt zárolják, hanem foglaláskor.

A booking.com-on le van írva, hogy mekkora összeget terhelhetnek, vagy zárolhatnak az adott szálláshelynél.

Ha 1 éjszaka nem visszatérítendő, akkor valószínűleg annyit fognak.

Megjegyzem ezzel nem mindig élnek, csak egy lehetőség a szálláshelynek.

2012. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aug. végén utazok, május elején foglaltam a szállást. A kártyámon jelenleg nincs pénz, tehát nem tudnak mit zárolni, és a foglalásom még él. A szabályzat úgy szól, hogy a "szálláshely fenn tartja a hitelkártya érkezés előtti, előzetes zárolásának jogát". Foglalásokor, tehát nem zároltak semmit. Mivel a szállást az érkezés dátuma előtti 2. napig tudom díjmentesen visszamondani (azontúl, ill. meg nem jelenés esetén az első éjszaka árát vonják le) gyanítom, hogy érkezés előtt 2 nappal ellenőrzik a kártyám egyenlegét (vagy nem), és mivel úgyis csak az első éjszaka árát vonnák le, ezért gondoltam arra, hogy annak megfelelő összeget teszek a kártyámra.
2012. júl. 27. 10:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is mindig a booking-on foglalok, és addig ezekkel a verziókkal találkoztam:

foglalás után 1-2 napon belül zároltak, vagy terhelték az adott összeget, vagy

egyáltalán nem csináltak semmit, pl hiába vehették volna le egyből a teljes összeget, csak a helyszínen kellett fizetnem.

Az jó ha 1 éjszaka árát ráteszed a biztonság kedvéért, de 2 napon belül nem valószínű hogy zárolnak.

2012. júl. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig az érkezés napján zároltak.
2012. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ELEG REGEN IRODOTT A POSZT, DE SOH SEM ZAROLJAK AZ EGESZ KARTYAT CSAK A FOGLALAS OSSZEGET..TEHAT HA A FOGLALAS OSSZEGET ZAROLJAK ATTOL MEG A KARTYAN FENNMARADO OSSZEG HASZNALHATO...NYUGODTAN LEHET A KARTYADON 5000 EUR, HA A SZALLASOD CSAK 800 EUR AKKOR A FENNMARADO 4200 AZ HASZNALHATO MARAD...
2017. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Beragadt a caps lock?
2017. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!