Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan válhatnék világutazóvá?

Hogyan válhatnék világutazóvá?

Figyelt kérdés
Még egyetem előtt állok. Milyen lehetőségekre kell figyelni, anyagilag hogyan lehet a legjobban kijönni, lelkiekben mit kell erősíteni?

2012. aug. 7. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés pontosan? Mit szeretnél tudni?
2012. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom, mi a gond, szerintem mindent felsoroltam, látszik a későbbi kérdésekben is. Egyébként bármi érdekel.
2012. aug. 7. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Olcsó repjegyet szeretnél vagy mi a kérdés? :)

Mert abban pl. tudok segíteni, de ha nem ez a kérdés akkor nem értem. (Olcsó alatt én tényleg nagyon olcsót értek... 99Ft-os repjegyből bevásároltam néhányat pár hete. ;))

2012. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én se igazán értem a kérdést :(

Olcsón akarsz utazni? Mi van a lehetőségekkel?? Mi van a lelkeddel???

Szerintem fogalmazd át, akkor lesz értelmes válasz is....

2012. aug. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Huh, akkor megpróbálom másképp: Szóval olyan életet szeretnék majd élni, amiben megismerhetem a világot, bejárhatom a Földet. Arról viszont fogalmam sincs, hogyan kezdjek neki. Például egyetem alatt hogyan lehet (nyilván kis pénzből) eljutni valahová, merre érdemes keresgetni (pl. utazási irodák ajánlatai, hirdetések között, amik nem vernek át, mik azok a lehetőségek, amiket érdemes megragadni-->valamilyen diákprogram, esetleg magán úton érdemesebb-e-->az ilyet hogy kell megszervezni), önmagamat pedig mire kellene beprogramozni (pl. utazás előtti lelkiállapot, honvágy leküzdése, stb)? Ennél jobban már nem tudom elmondani.
2012. aug. 7. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Így már jobban értem:)

Hogy kezdj neki? Szerezz egy zsák pénzt... inkább kettőt.

Gondolj bele, mennyibe kerül tengeren túlra egy repülőjegy! 100 ezer Ft felett kezdődnek az árak. És ugye ha világot járni indulsz, valahogy át kell kelni az tengereken, azt meg stoppal nehezen tudnád megoldani, és a hajó út se olcsóbb. Tehát ,ahogy írtad, kis pénzből, sehogy! Az utazási irodákat felejtsd el, hisz nem tesznek mást, csak megveszik helyetted a repjegyet, szállást intéznek, csak pluszban rárakják a hasznukat. Kis pénzből max csak Európán belül tudnál utazgatni. Ki lehet fogni olcsón repjegyet, stoppolhatsz, de enni, aludni akkor is kell valahol, csövezni mindig nem lehet, így ahhoz is kell némi tőke. Elmehetsz ösztöndíjjal valahova tanulni, mondjuk az ELTE Kelet Ázsia szakára mész, és akkor van esélyed kijutni Kínába, de attól még nem leszel világutazó.

Szerintem az egyetlen reális esély akkor van, ha elutazol valahova és ott munkát vállalsz. Keresel annyit amennyiből meg tudsz élni, és meg lesz a pénz a tovább indulásra.

Ehhez legfőképp nyelvismeret kell, angol, spanyol, francia.

De ne gimis szintű, ha nem olyan amin el is tudsz társalogni. Hisz egy távoli országban csak magadra számíthatsz, ha nem érted mit mondanak előbb utóbb át fognak verni.

Két könyv jutott eszembe, Tokaji Zsolt - Szólitsatok Bred Pittnek, ez egy kinai ösztőndíja útról szól.

A másik Bud Spencer Önéletrajza, ebben leírja hogy ment ki Dél-Amerikába dolgozni.

Nem tudom, hogy tudnál felkészülni, én nem tudnám itt hagyni a szüleimet, rokonaimat.

De akinek nincs veszteni valója, az könnyebben el tud indulni.

Van egy ismerősöm aki úgy ment ki Franciaországba, hogy csak óda útra volt pénze. Ott egy romos házban csövezett,

tengerben fürdött, utcai csapról szerezte be a vizet.

Szórólapot osztogatott, úgy tudott pénz szerezni.

Franciaország nem a világ, de így is lehet csinálni.

Még egy ötlet, menj el tengerjáró hajóra dolgozni.

Elég ismerni az angolt, és nem kell szaktudás, ha beéred mosogatással. Igaz nagyrészt dolgozol, de a kikötőkben van némi szabadidő.

Ennyi jutott szembe, bocs ha kicsit kusza volt:)

2012. aug. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. aug. 8. 20:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézzük másfelől a dolgot. Az utazás sosem pénz kérdése. tehát nem a zsák pénzen múlik, hanem azon, hogy mit és hogyan szeretnél. Van ismerősöm, aki minden útját napi 4 euro költségvetéssel hozza ki. És nyugat felé! Nos, én kényelmesebb vagyok. Az tehát, hogy hogy jössz ki anyagilag, egyéni energiabefektetés függvénye. Szinte tökingyen is utzagathatsz. Másrész, jó a megközelítésed, lelkileg picit rá kell készülni. Kiakasztó tud lenni, amikor napok óta alig ettél, aludtál valamit, retkes pályaudvarokon dekkolsz éjszaka, semmit sem értesz a helyiek kuruttyolásából, átvert (huszadszorra) a taxis, nem kapsz vonatjegyet, ötvenedszer magyarázod el, hogy magyar turista vagy, túl vagy a napi fél liter vodkán, vagy éppen harmadik órája magyarázod a rendőrnek, hogy semmit nem fogsz fizetni... na jó, ezt most tömörítettem, de már mind "megvolt", csak többnyire nem így egyszerre jönnek.

Sajna, ezekre nem annyira lehet készülni, ezek adják magukat, aztán vagy megszoksz, vagy megszöksz... :-) de ha elég erős benned a kalandvágy, akkor tetszeni fog.

2012. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!